Kolejnym modnym, a także praktycznie niezbędnym dodatkiem każdego letniego dnia, są okulary przeciwsłoneczne. Chociaż letnia pogoda nie do końca rozpieszczała nas temperaturą tych wakacji, obiecywane słoneczne dni powinny już pozostać z nami na dłużej. Z tej okazji, jeżeli jeszcze z tym zwlekałyście z powodu braku takiej potrzeby, proponujemy przegląd najciekawszych modeli okularów przeciwsłonecznych.
Więcej okularów obejrzeć możesz w naszej przebieralni

Początki przyciemnionych okularów sięgają, według niektórych źródeł, czasów gladiatorów, aczkolwiek w ich ostatecznej i nowożytnej formie zostały spopularyzowane w latach 30tych dwudziestego wieku. Prawdziwe apogeum osiągnęły w latach 60tych dzięki gwiazdom, które próbowały za ich pomocą pozyskać anonimowość w tłumie oraz... amerykańskim lotnikom wojskowym.
Tego sezonu możemy wyodrębnić trzy inspiracyjne nurty – wszystkie czerpią coś z „vintage”: przesadne w swych rozmiarach okulary z lat 70tych, wojskowe aviatory oraz klasyczne modele z lat 60tych. Wszystkie te fasony dostały po raz kolejny „nowe życie” w trosce o ochronę naszych oczu oraz... modny wygląd. Odpowiednio dobrane filtry przeciwsłoneczne zadbają o zdrowy wzrok, a odpowiedni fason podkreśli nasze rysy i urodę stając się nieodłącznym atrybutem letnich spacerów.