Kiedy mamy małe dzieci często wydaje się, że jakikolwiek dłuższy wyjazd może stanowić problem. Postanawiamy poczekać z dalekimi podróżami do momentu, w którym dzieci podrosną i staną się bardziej samodzielne. Jak się jednak okazuje nie ma nic niemożliwego! Przy odrobinie chęci i zmysłu organizacyjnego można zorganizować podróż choćby do Namibii!

Przykładem rodziny, która wybrała się na taka wyprawę są Anna i Krzysztof Kobus z synkami Michasiem (3 latka) i Stasiem (2 latka), którzy przejechali 9000 kilometrów odkrywając różnorodne oblicza tego kraju. Pamiątką z ich podróży jest książka  pt. "Namibia – z dziećmi przez pustynię i busz", a także strona internetowa poświęcona podróżowaniu z dziećmi- www.malypodroznik.pl.


Pomimo tego, że Namibia w pierwszej chwili może kojarzyć nam się z bardzo odległym i dzikim zakątkiem nasi podróżnicy uważają, że jest to miejsce wprost idealne na wakacje z dziećmi! Miejsca, gdzie można zostać okradzionym to przede wszystkim duże miasta. Namibia to też kraj wolny od malarii i chorób tropikalnych. Na spragnionych autentyzmu czekają egzotyczne plemiona Himba i Buszmenów oraz dzikie zwierzęta w Etoszy. Jak wspomina Anna - „Tu każdy znajdzie coś dla siebie: luksusowe lodge, kilkudniowe trekkingi, lotnicze safari, pływanie kajakiem po oceanie albo wspinaczka po wspaniałych górach Spitzkoppe – naprawdę nie sposób się tu nudzić! Zakochałam się w tym kraju w 1993 r. oglądając podczas OSOTT slajdy Kuzi i Kochańczyka. Dopiero jednak 15 lat później udało się spełnić marzenie o podróży tutaj”.

Jeśli macie więc jakieś ukryte marzenia o dalekiej podróży i wciąż zastanawiacie się nad tym, czy to aby na pewno dobry moment, by ją zrealizować, sięgnijcie po książkę Anny i Krzysztofa. Być może oni zainspirują Was do podjęcia tego wyzwania. W książce znajdziecie też wiele praktycznych porad odnośnie podróżowania w towarzystwie pociech.