Jesienią skóra potrzebuje starannej i delikatnej ochrony przed czynnikami zewnętrznymi. Ostatnie ciepłe dni przeplatają się z ponurymi i deszczowymi. Słońce czasem jeszcze mocniej przypiecze, ale za chwilę lodowate podmuchy wiatru przypomną, że lato już się skończyło. Rześkie powietrze sprzyja długim spacerom, jeździe na rowerze i rolkach, joggingowi oraz innym sportom. Dbając o zdrowy tryb życia, nie można zapominać o odpowiedniej ochronie ciała przed nie zawsze przyjazną aurą. Koniecznie trzeba ubierać się w sposób dostosowany do warunków pogodowychi planowanej aktywności. Szczególnej uwagi wymagają partie ciała najbardziej narażone na utratę ciepła: głowa, ręce i stopy. Już teraz warto pomyślećo nakryciach głowy i rękawiczkach.

Na wiatr, niskie temperatury i gwałtowne jej zmiany bardzo wrażliwa jest także skóra. Niezabezpieczona łatwo się przesusza i odwadnia. Osłabia się płaszcz lipidowy zapewniający prawidłowe działanie ochronnych funkcji skóry, a elementy warstwy rogowej naskórka przestają do siebie prawidłowo przylegać. Zaostrzeniu mogą ulec rozmaite problemy skórne, w szczególności kłopoty z cerą wrażliwąi naczynkową. Dlatego wychodząc z domu, trzeba pamiętać o zapewnieniu odsłoniętym partiom skóry odpowiedniej ochrony.
Niezbędny jest dobry krem do twarzy - delikatny, wykluczający ryzyko podrażnień i alergii, intensywnie nawilżający, a jednocześnie delikatnie natłuszczający, regenerujący płaszcz lipidowy i chroniący przed utratą wody. Powinien mieć trochę gęstszą konsystencję niż ten używany latem.
Do zabezpieczenia skóry rąk przed pierzchnięciem, pękaniem i pieczeniem konieczny jest odpowiedni krem do rąk. Powinien dobrze się wchłaniać, pozostawiając na powierzchni skóry niewidoczny i niewyczuwalny film oraz wspierać jej naturalne funkcje ochronne.
Nawilżona i natłuszczona skóra twarzy i rąk będzie nie tylko ładnie wyglądać, ale przede wszystkim w pełni zachowa swoją najważniejszą rolę - sprawnie działającej bariery między organizmem a środowiskiem, zapewniającej mechaniczną i chemiczną ochronę, termoregulację oraz recepcję bodźców.