Każdy z nas marzy o tym, by po wejściu do domu poczuć piękny, lekki zapach. Po ciężkim dniu w pracy marzymy o relaksie i chwili odpoczynku. Kuszący zapach już od progu sprawi, że łatwiej zapomnimy o codziennych obowiązkach.

Nie musisz koniecznie inwestować w odświeżacze powietrza, by w Twoim mieszkaniu unosił się piękny i przyjemny zapach. Podpowiemy Ci kilka naturalnych sposobów, które warto wykorzystać.

Najłatwiejszym sposobem jest przygotowanie mikstury, którą warto trzymać w spryskiwaczu. Wystarczy, że do napełnionego wodą pojemnika dodamy kilka kropel olejku zapachowego. Możesz także połączyć ze sobą kilka zapachów np. olejek rozmarynowy, z drzewa herbacianego i eukaliptusowy- wystarczą po 4 krople każdego z nich.

Innym sposobem jest stworzenie zapachowej świecy. Jeśli lubisz zapach kawy, możesz zrobić świecę, która paląc się będzie rozsiewała po pokoju właśnie ten aromat. Potrzebna Ci będzie świeca- najlepiej jak najgrubszej średnicy. Zanurz świecę w gorącej wodzie trzymając ją za knot. Gdy trochę zmięknie obtocz ją w naturalnych ziarnach kawy. Ziarna możesz wymieszać z takimi przyprawach jak cynamon czy wanilia- aromat będzie jeszcze ładniejszy.


Jeśli lubisz zapach lawendy, warto posadzić sobie jej krzaczki na parapecie. Zwłaszcza wieczorami będziesz odczuwać przyjemny aromatyczny zapach tych roślin. Dodatkowo możesz je również wykorzystać jako odświeżacz do szafy. Wcześniej musisz jednak przesuszyć lawendę- możesz dodać do niej odrobinę suszonej mięty, tymianku, a nawet goździków. Zioła dobrze jest ze sobą ubić, możesz je także skropić lekko olejkiem zapachowym o aromacie lawendy. Mieszankę przełóż do małych, bawełnianych woreczków, które nie tylko będą ładnie pachniały, ale także staną się dobrą ochroną przeciwko molom.