Jeśli zastanawiasz się, gdzie spędzić tegoroczne wakacje, a do tego chciałbyś nauczyć się nurkowania bądź snorkelingu – Cypr Północny to idealne miejsce dla Ciebie. Widoczność w wodzie do 40 metrów, dziewicza fauna i flora Morza Śródziemnego, ponadto do wyboru kilkanaście szkółek nurkowania – każdy miłośnik podwodnego sportu znajdzie coś dla siebie spędzając wakacje na Cyprze Północnym z polskim biurem podróży Citron Travel.

Już od połowy czerwca polscy turyści mogą wybrać na miejsce swojego odpoczynku właśnie Cypr Północny, który jeszcze do niedawna był dostępny tylko dla nielicznych grup zwiedzających. Ciągnące się kilometrami piaszczyste plaże, bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura hotelowa z doskonałym zapleczem rozrywkowym, usługowym i rekreacyjnym – tym właśnie kusi Cypr Północny tych, którzy pragną spędzić udany, niezapomniany urlop.


Cypr Północny zaskoczył nas pod każdym względem. Wyspę zamieszkują uroczy, gościnni ludzie, którzy na każdym kroku dbają o to, by turystom niczego nie brakowało. Zauroczeni byliśmy zarówno krajobrazem roślinnym jak i architektonicznym – opowiada swoje wrażenia Ania, która wraz z innymi Polakami wyjechała na pierwszą organizowaną przez biuro Citron Travel wyprawę na Cypr Północny. Widziałam naprawdę wiele przecudnych zakątków świata, ale to czego doświadczyłam na tej wyspie zostanie na długo w mojej pamięci – dodaje.


Raj dla płetwonurków
Cypr Północny to idealne miejsce dla amatorów nurkowania, ale także dla płetwonurków, którzy pod wodą spędzili już wiele godzin. Lokalne centra nurkowania nie odbiegają niczym od tych cieszących się sławą na całym świecie – dobrze wyposażone miejsca nurkowania ulokowane blisko baz, możliwość oglądania podwodnego świata zarówno w nocy jak i w dzień. Większość ośrodków na Cyprze Północnym dysponuje własnymi łodziami typu RIB i fachowym sprzętem.
Najważniejsze walory tego miejsca znajdują się jednak… pod wodą. Wyjątkowy klimat śródziemnomorskiego zakątka sprawia, że zamieszkują go niezliczone gatunki morskich zwierząt. W ciepłych wodach można spotkać m.in. gąbki morskie, tropikalne ryby, skrzydlice, ośmiornice, mureny, delfiny, a nawet papugoryby. Niezaprzeczalnym walorem wyspy są przede wszystkim zagrożone gatunki żółwi morskich i żółwi zielonych. Cypr Północny od wielu lat odgrywa bardzo ważną rolę w utrzymaniu obu gatunków przy życiu. Na Półwyspie Karpaz została bowiem utworzona specjalna strefa, w której żółwie mogą składać jaja. W Morzu Śródziemnym pozostało około 400 sztuk żółwi, z czego aż 30% z nich upodobało sobie właśnie okolice wyspy.
Aby dowiedzieć się więcej o miejscach do nurkowania wejdź na stronę: http://www.citrontravel.pl/pl/Nurkowanie


Z dala od zgiełku

Turyści, którzy zasmakowali już uroków Cypru Północnego podkreślają przede wszystkim spokój panujący na wyspie i brak zgiełku, jaki często spotykamy w popularnych i chętnie odwiedzanych wakacyjnych kurortach. Nasi klienci chwalą również przepiękne piaszczyste plaże, miejsca, które sprawiają wrażenie jakby były nietknięte cywilizacją – wymienia kolejne walory Cypru Północnego Efe Turkel, właściciel biura Citron Travel. Cypr Północny to gwarancja udanego odpoczynku - dodaje.