27% Polek twierdzi, że brak ruchu to główna przyczyna ich problemów z wagą, 12% z nas deklaruje jednak niechęć do podejmowania jakiejkolwiek aktywności fizycznej wynika z raportu Spersonalizowanego Programu Zarządzania Wagą. Jesteśmy ponadto świadome, że regularne uprawianie sportu to najskuteczniejsza metoda na utratę zbędnych kilogramów. Twierdzi tak 42% z nas. Nic tak nie sprzyja ruchowi jak długie letnie dni, które zachęcają do tego, aby ruszać się więcej. Dziś podpowiadamy, jak to zrobić.

Jak twierdzi Dariusz Brzeziński, trener fitness, ekspert Spersonalizowanego Programu Zarządzania Wagą, 40% sukcesu w odchudzaniu to ćwiczenia – ruch, wykonywany w wolnej chwili, w ramach spotkań z przyjaciółmi, rodziną lub dobrze zaplanowany, ale co najważniejsze, systematyczny.


Ekspert radzi – jak ruszać się więcej?

1. Niewielkie zmiany działają na Twoją korzyść, dlatego zacznij właśnie od nich. Windę zamień na schody, w czasie przerw w pracy staraj się spacerować, wysiadaj jeden przystanek wcześniej w drodze do biura.
2. Odnajdź ten wysiłek fizyczny, który lubisz lub polubisz. Lubiłaś kiedyś uprawiać jakiś sport? Warto do niego wrócić właśnie teraz. Jogging? Aerobic? Tenis? Znajdź taką dyscyplinę, której uprawianie sprawi ci przyjemność.
3. Niektóre sporty możesz uprawiać w rodzinnym gronie. Wspólne wyjście na basen czy rodzinny mecz w siatkówkę, pozwoli Ci połączyć przyjemne z pożytecznym: czas spędzony z rodziną i spalenie zbędnych kalorii.
4. Jeśli chciałabyś spróbować czegoś nowego lub nie wiesz, od czego zacząć, skonsultuj się z trenerem w najbliższym klubie fitness. Taka konsultacja wraz
z doborem odpowiednich ćwiczeń jest zwykle uwzględniona w cenie miesięcznego karnetu.
5. Bardzo ważny w odchudzaniu i utrzymaniu dobrej kondycji fizycznej jest trening cardio, czyli trening w podniesionym do średniego tętnie , który zadba o kondycje Twojego serca i pomoże Ci spalić nadmierny tłuszcz.
6. Aby efektywnie pozbyć się nadmiernego tłuszczu, nasz trening powinien być wykonywany w wyliczonym powyżej tętnie i trwać powyżej 20 min. Oczywiście, każda minuta więcej to więcej spalonego zbędnego tłuszczu.

Lżejsza dieta na lato – Twój pomocnik w walce ze zbędnymi kilogramami

Lato stwarza nam możliwości odkrycia bardzo dużej ilości zamienników, które możesz z powodzeniem wcielić do swojej diety. Jeśli chcesz zadbać o siebie, a w swojej diecie odkrywasz zbyt dużą ilość zjadanego tłuszczu, istnieje kilka łatwych rozwiązań, które pomogą go ograniczyć. Nie oznacza to z rezygnacji z przyjemności, które niesie za sobą smaczne jedzenie.

•    Jedz dużo, bardzo dużo warzyw oraz produktów pełnoziarnistych. Błonnik w nich zawarty będzie zmniejszał wchłanialność tłuszczów.
•    Odkryj letnie hity kulinarne: truskawki, maliny, poziomki to doskonałe i zdrowe letnie przekąski.
•    Wprowadź do diety produkty odtłuszczone, np.: jogurty naturalne 0%, kefiry, chude twarogi. Dzięki nim Twoje dania główne, ale i desery, będą mniej kaloryczne i lżejsze.
•    Tłuste mięsa – najlepiej zamienić latem na drób, cielęcinę, chudą wołowinę. To pozwoli nie tylko zmniejszyć ilość zjadanego tłuszczu, ale również dostarczyć pożądaną ilość białka.
•    Odkryj świeże ryby i postaraj się, aby częściej znalazły się na Twoim stole.
•    Kup patelnię grillową i odnajdź nowe sposoby na przyrządzanie potraw.
•    Używaj i polub oliwy na zimno i dodawaj je do sałatek.
•    Nie jedz dwóch obiadów. Jeśli zazwyczaj jadasz lunch ok. 14. w trakcie pracy, niech ten wieczorny, spożywany wspólnie z rodziną będzie lżejszy i mniej kaloryczny.
•    Jeśli lubisz grillować, nie rezygnuj z tej przyjemności. Popularną i nieco nudną kiełbaskę z grilla możesz zamienić na rybę przygotowaną w folii, faszerowaną paprykę, bakłażana. Wybieraj chudsze mięso na grilla – kurczak delikatnie panierowany w oliwie z oliwek z dodatkiem świeżych ziół może z powodzeniem zastąpić tłustą karkówkę.

Sojusznik w walce ze zbędnymi kilogramami na lato poszukiwany

Jak twierdzi Joanna Brzezińska, ekspert Spersonalizowanego Programu Zarządzania Wagą: Wybór sojusznika w walce z odchudzaniem nie może być przypadkowy. Musi być odpowiedzią na nasz rzeczywisty problem w walce z nadwagą. Substancje mające właściwości wiązania tłuszczów, takie jak Litramine, mogą pomóc w skutecznej walce ze zbędnymi kilogramami osobom, które spożywają posiłki obfite w tłuszcze.