Na ścianach pojawiły się pikowane kremowe panele nadające przytulny charakter wnętrzu, satynowe czarne kanapy, które podkreślają luksusowy charakter wnętrza a świece w kryształach pięknie pobłyskujące na kominku z czarnego kamienia – wystarczyła doba, by dom projektu Evy Minge nabrał całkiem nowego charakteru.
W środę 15 czerwca 2011 w domu pokazowym na osiedlu Villa Natura projektantka pokazała nowe elementy kolekcji Eva Minge Home i przedstawiła najnowsze trendy w designie.

Największą dumą Evy Minge w domu pokazowym jest piękna kuchnia w oryginalnym kształcie walizki. Remeb, producent mebli kuchennych, stworzył funkcjonalny mebel, w którym ukryte są sprzęty AGD marki Gaggenau. W płytę grzewczą i wyciągi blatowe tej marki wyposażona jest także wyspa stworzona przez Marmorin. Mebel z lanego marmuru jest zarówno blatem roboczym jak i stołem, przy którym może usiąść cztero osobowa rodzina. Ściany kuchni zdobią błyszczące, spektakularne szklane kafle przygotowane przez DubielVitrum według objętego patentem pomysłu projektantki.

- W tym projekcie kuchnia była dla mnie najważniejsza – mówi Eva Minge. – Wszystko jest pochowane w szafach. Nie widać bałaganu. Kolorystyka domu też wprowadza porządek: czerń i krem to pordzo eleganckie zestawienie.

Otwarta kuchnia łączy się z salonem. Stoją w nim kanapy zaprojektowane przez Evę Minge dla firmy Adriana. Przygotowała także panele wyściełające klatkę schodową ze schodami z czarnego kamienia importowanego przez Interstone. Plafony oświetlające salon i kuchnie są ozdobione kryształami Swarovsky’ego zostały wykonane przez firmę Gronowalski przy współpracy z DPS zajmującą się sufitami napinanymi według projektu Evy Minge. Plafony dają możliwość tworzenia scenerii świetlnych i sterowania sprzętem Loewe dzięki systemowi inteligentnego domu zainstalowanemu przez ArtCinema.

Piętro domu ma całkiem inny, bardziej prywatny charakter. Głównym elementem dekoracyjnym głównej sypialni jest łóżko w stylu art deco projektu Evy Minge. Sypialnie ozdabia jedynie obraz Andrzeja Pągowskiego a ciepła dodaje ekologiczny kominek Miloo. Sypialnie jest otwarta na niezwykłą łazienkę wyposażoną w wolnostojącą wannę Villroy&Boch. Wszystkie krany w domu pokazowym pochodzą z kolekcji firmy Grohe, która zaoferowała swoją pomoc projektantce w tym zakresie.

Na piętrze są jeszcze dwa pokoje, które mogą być biblioteką, lub gościnną sypialnią i dodatkowa łazienka. Pomieszczenia mają podłogi wykonane z desek Classen a ściany zostały pomalowane farbami Dekoral Fashion w kolorze szampana. Z hallu sąsiadującego z nimi prowadzą do ogrodu zimowego otwierającego się na ogromy taras kręcone, szklane schody powstałe w firmie Atrium.

Unikalny charakter domu podkreślają także srebrne drzwi z pięknymi framugami zaprojektowane przez Evę Minge dla firmy Moric.