W tym sezonie, jak każdego lata stawiamy na modne dodatki. Odpowiednio dobrane okulary przeciwsłoneczne to jednak nie tylko ozdoba, ale przede wszystkim również ochrona przed szkodliwymi promieniami słonecznymi.

Ważnym  aspektem, na który  trzeba zwrócić uwagę wybierając model okularów jest kolor, mianowicie optycy informują nas, iż najbezpieczniejszy kolor soczewek to kolor szary, brązowy i zielony. Drugą rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę wybierając okulary jest kategoria filtra UV. Duże znaczenie ma również stopień przyciemnienia okularów. W naszym klimacie optycy proponują 3 kategorie przyciemnienia, ponieważ z takim przyciemnieniem można także prowadzić samochód. Kolejna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę to polaryzacja – najbardziej ceniona przez kierowców. Soczewki z polaryzacją eliminują uciążliwe odblaski typu np. mokra ulica, a także pomaga rozróżnić kolory. Ostatnia kategoria, na która trzeba zwrócić uwagę to znak CE- zapewnia nas o tym, że okulary są dopuszczone do obrotu na terenie Unii Europejskiej.


W tym sezonie zdecydowanie królują dużo oprawki z dość grubymi szkłami, stylizowane na lata 60-te i 70-te. Osoby, których twarz ma kształt owalu nie powinny mieć problemu z doborem odpowiedniego modelu, ponieważ pasuje do nich zazwyczaj każdy kształt okularów. Do okrągłej buzi najlepiej będą pasowały wszelkie prostokątne przeciwieństwie lekko wydłużone wzory, w przeciwieństwie natomiast do osób z kwadratowymi rysami twarzy, którym poleciłabym raczej okulary owalne lub okrągłe. Dla prostokątnych rysów możemy również wybrać owalne i okrągłe kształty, jednak mniejszej wielkości. Przy trójkątnej buzi powinnyśmy zdecydować się na oprawki bardziej prostokątne.

Odpowiednio dobrane okulary powinny być dla nas wygodne, nie powinny się zsuwać z nosa. Dolna cześć oprawki nie może mocno opierać się na policzkach, natomiast górna  powinna znajdować się na linii brwi.Oakley

Prada

Dolce&Gabbana

Persol

Oakley

Vogue

Dolce&Gabbana

Ray Ban

Dolce&Gabbana

Prada

Vogue

Persol

Dolce&Gabbana

Vogue

Dolce&Gabbana

Dolce&Gabbana

Vogue