Myśli o odchudzaniu pojawiają się zwłaszcza przed nadejściem lata i długo oczekiwanym urlopem. Ciężko jest znaleźć w tym czasie panią, która nie zaczyna przechodzić teraz na dietę lub nie zapisuje się na siłownię. Z jednej strony to dobry znak, ale z drugiej – takie zachowanie nie powinno być jedynie okazjonalne, a stać się dla nas rutyną.
Na co dzień zamiast odrobiny ruchu o wiele łatwiej jest sięgnąć po suplement diety. Apteki proponują bardzo wiele specyfików, które dostaniemy bez recepty i konieczności skonsultowania się z lekarzem. Łykając je codziennie pragniemy ułatwić sobie proces zrzucania wagi bez konieczności zbędnego wysiłku.

Trzeba jednak wiedzieć, co jest dostępne w aptekach bez recepty. Najczęściej są to minerały, które mają jedynie wspomóc nasze odchudzanie - nie załatwią za nas diety i nie zdziałają cudów. Najbardziej reklamowane środki z reklam zawierają najczęściej chrom, który ma za zadanie zmniejszyć zapotrzebowanie na cukier. Składnik ten jest polecany w przypadku osób, które posiadają duże zapotrzebowanie na cukier, jak np. wieczorne chęci na słodycze. Jeśli go przedawkujemy, to  i tak wydalimy go razem z moczem bez wielkich efektów zmniejszenia wagi.

Około rok temu z rynku europejskiego została wycofana produkcja środków o działaniu odchudzającym. Były to środki, które rzeczywiście działały, ale w swoim składzie przypominały raczej dopalacze. Leki te przeznaczone były dla osób chorujących na otyłość i sprzedawane były jedynie na receptę. Gdy zaczęły pojawiać się masowo na czarnym rynku, zakazano ich produkcji. Odchudzanie stało się obsesją- brały je kobiety które nosiły rozmiar z numerem 38 i w przeciągu miesiąca dochodziły do rozmiaru z numerem 34. Ponadto środki te powodowały dużo skutków ubocznych, do jakich należały: omdlenia, problemy z sercem, depresje, a nawet uzależnienie. Dzięki temu, że były produkowane na bazie amfetaminy, powodowały, że nie czuło się głodu, a jedynie nadmierne pragnienie i ogólne uczucie euforii.


Tak naprawdę najlepsze na odchudzanie jest stres i mnóstwo roboty. Poza tym aktywność fizyczna i zdrowe odżywianie to podstawa! Nie ma na co czekać, weź się za sport, zacznij coś robić. Gdy na dworze jest ładna pogoda będzie Ci o wiele łatwiej się zmobilizować. Zamień fas food na zdrową sałatkę. Może dobrym rozwiązaniem będzie codzienny bieg przed pracą? Koniecznie przed śniadaniem, po filiżance kawy- wtedy najwięcej spalisz.