Ilona Damięcka– pianistka, kompozytorka, wokalistka… Znana wcześniej jako Ilona Gliwa. Absolwentka Akademii Muzycznej – Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Uczestniczka warsztatów jazzowych w Puławach i Chodzieży, gdzie wykładali tacy pianiści jak: Kuba Stankiewicz, Artur Dutkiewicz, Wojciech Niedziela, Bogdan Hołownia. Laureatka Konkursu Kompozytorskiego im. Krzysztofa Komedy w Słupsku w 1999 roku – III nagroda za utwór „Bossa For Bosa” do tekstu Andrzeja Schmidta.

Od najmłodszych lat rozwijała się pod kierunkiem Wojciecha Niedzieli, u którego zdobywała wiedzę na temat harmonii i improwizacji oraz stylów jazzowych. Pod koniec studiów przeprowadziła się do Krakowa. Tam też, przez okres dwóch lat, współpracowała z saksofonistą Januszem Muniakiem, od którego uczyła się pracy w zespole. Muzyka pianistki inspiruje do poszukiwania prawdy i sensu życia.

Ilona Damięcka w swoim dorobku artystycznym ma 2 płyty: "Hurry Up" oraz "Fifth Side - Female Jazz Band", występy na licznych festiwalach w Polsce i za granicą, III Miejsce na Konkursie kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy w 1999 roku, za utwór "Bossa For Bosa".

W najbliższą sobotę w sopockim klubie Pick&Roll o godzinie 20.00 odbędzie się koncert Ilona Damięcka Quintet. Artystkę charakteryzuje mocne, energetyczne brzmienie w środkowym nurcie jazzu. Kompozycje oparte są na wyrazistych motywach, wprowadzających słuchaczy w pogodny nastrój. Podczas koncertu usłyszymy autorskie utwory wokalno instrumentalne, jak i wybrane standardy jazzowe.


Artystce towarzyszyć będą uznani muzycy Polskiej Sceny Jazzowej tacy jak: Maciej Sikała (saksofon), Marcin Gawdzis (trąbka), Piotr Lemańczyk (kontrabas) oraz Dawid Fortuna (perkusja).

Wstęp wolny.Podobne artykuły:


DRUKUJ