Nazywana dietą „The best life diet”, a po polsku dietą „lepszego życia”. Na czym polega? Jak ją stosować i jakie efekty można uzyskać? O tym wszystkim przeczytacie poniżej.

Trójfazowa dieta The best life diet  została opracowana przez Boba Greene'a - znanego najlepiej z roli prywatnego trenera Oprah Winfrey. Bob Grenne - fizjolog i specjalista w zakresie ćwiczeń fizycznych opisał główne zasady swojej diety w książce pt. "Best Life", którą opublikowano w 2006 roku. Dieta stała się bardzo popularna w Stanach Zjednoczonych, gdy Oprah po jej zastosowaniu schudła. To niewątpliwie zapewniło zarówno samej diecie, jak i jej twórcy ogromny rozgłos.


Celem diety jest przede wszystkim pozbycie się zbędnych kilogramów i zastępowanie niezdrowych pokarmów bardziej di etycznymi odpowiednikami. W pierwszej fazie przez minimum 4 tygodnie ma przyspieszyć się nasz metabolizm.  Spożywamy 3 zdrowe posiłki i 1 przekąskę dziennie. Ostatni posiłek zjadamy wówczas najpóźniej 2 godziny przed spoczynkiem. Dodatkowo: wykonujemy dużą ilość ćwiczeń fizycznych, pijemy niegazowaną wodę mineralną, wykluczamy alkohol i zażywamy suplementy (m. in. wapń i kwasy omega 3).

Druga faza trwa tyle samo. W tym czasie zaczyna się proces zrzucania kilogramów, dlatego ograniczamy codzienną ilość spożywanych kalorii. Ze swojego jadłospisu wykluczamy: napoje gazowane, produkty zawierające kwasy tłuszczowe trans (ciastka, frytki, popcorn), potrawy smażone, biały chleb i makaron oraz tłusty nabiał.

Trzecia faza pozwoli Ci na utrzymanie  osiągniętej masy ciała. Nadal powinnaś spożywać zbalansowane posiłki i dodać do swojej diety więcej warzyw i owoców. W tym czasie powinnaś już zdecydować się na ćwiczenia fizyczne, jakie będziesz na stałe wykonywać. Zdaniem Boba Greene'a istnieją produkty, które możemy jeść w ilościach zależnych od stopnia natężenia aktywności fizycznej. Do minimum ograniczamy kwasy tłuszczowe trans, nasycone, cukier i sód.

Dieta ta to właściwie plan żywieniowy, jakie powinien stosować każdy z nas. Aby jednak spadek masy ciała był zadowalający trzeba ją stosować przez dłuższy czas. Podczas wprowadzania diety i zwiększania aktywności fizycznej zazwyczaj waga spada o ok. 0,5 kg. na tydzień.