Majowe słońce już w pełni, zachęca nas do coraz to śmielszych ekspozycji naszych części ciała. Odkrywając nasze nogi, odkrywamy także stopy - to ich "ubiór" będzie tematem dzisiejszego artykułu.
  Podbiły nasze serca już kilka sezonów temu i każda ceniona firma odzieżowa nie śmie proponować swojej letniej kolekcji bez tego dodatku - o czym to mowa? Oczywiście o sandałkach typu "gladiatorki" lub "rzymianki".
  Buciki te, to przede wszystkim charakterystyczna plątanina rzemyków i paseczków, która w zależności od detali – czy będą to koralki, frędzle, dżety czy klamry, królują na sklepowych półkach i naszych stopach. Najczęściej występują jako skórzane lub zamszowe sandałki, przybierając różne odcienie brązu bądź czerni, chociaż w tym sezonie  królować będzie także biel. Kolejną charakterystyczną cechą jest ich wysoki "stan" - dla indywidualistek do wyboru są nawet sandałki z cholewką a jeżeli chcemy ubrać swoje stopy w dzikie motywy to z łatwością odnajdziemy propozycje z wężowym wzorem okalającym paski.
  "Gladiatorki" i "rzymianki" świetnie dopełniają swoją post-hippisowską inspiracją styl "boho" lub "etno" i same w sobie mogą być gwiazdą naszej stylizacji. A Wy jak nosicie swoje letnie sandałki?