Spożywanie odpowiedniej ilości witamin i minerałów jest niezwykle ważne dla funkcjonowania całego organizmu. Ich właściwa ilość oznacza zarówno lepsze zdrowie jak i urodę. W czasach, gdy żywność zostaje modyfikowana coraz trudniej o zdrowy, pełen odpowiednich właściwości odżywczych posiłek.
Szansę na dostarczenie tych składników dają naturalne soki owocowe i warzywne. Każdy z nich posiada zupełnie inne właściwości i wpływa na różne aspekty naszego zdrowia.

Picie soków owocowych i warzywnych zalecane jest przez wszystkich dietetyków i lekarzy. Ważne jednak, aby były to soki bez konserwantów czy dodatku cukru. Na rynku dostępne są naturalne jednodniowe soki, które produkowane są na bazie naturalnych produktów. Można je również bez większego problemu przyrządzić w domu. Warto zatem poznać jakie mają właściwości.

Grapefruitowy – wpływa pozytywnie na naszą figurę regulując procesy trawienne. Obniża również poziom cholesterolu oraz zapobiega powstawaniu miażdżycy.
Ananasowy – sok odpowiedni dla osób dbających o linię. Przyspiesza spalanie tłuszczów i zapobiega ich odkładaniu.
Jabłkowy – odpowiedni dla osób z problemami układu krążenia. Wpływa pozytywnie na serce, ciśnienie tętnicze. Obniża poziom cholesterolu.
Śliwkowy – dla osób mających problemy z trawieniem. Poprawia perystaltykę jelit.
Malinowy – od lat znany jako środek wspomagający w leczeniu przeziębienia. Dzięki swoim właściwościom wpływa na obniżenie gorączki.
Z czerwonych porzeczek – sok wpływający na odporność organizmu.
Jagodowy – chroni naczynia krwionośne przed gromadzeniem się tłuszczu. Działa także niszcząco na bakterie E-coli, które są przyczyną biegunek
Żurawinowy – znany od lat środek przeznaczony dla osób mających problemy z układem moczowym. Ma działanie likwidujące bakterie i wirusy.

Marchwiowy – nie wiele osób wie, że sok ten działa przeciwnowotworowo. Szczególnie polecany jest osobom palącym. To również znany środek wspomagający naszą urodę, dzięki zawartości beta karotenu.
Pomidorowy – działa przeciwnowotworowo. Poprawia perystaltykę jelit. Ma również działanie rozkurczowe. Zawiera potas, który pozytywnie wpływa na nasze serce.
Buraczkowy – wpływa pozytywnie na poziom czerwonych krwinek oraz cały układ krwionośny. Likwiduje choroby układu pokarmowego oraz jelita grubego.
Z pietruszki – zaleca się picie tego soku przy schorzeniach układu moczowo-płciowego, a także osobom mającym problem z kamieniami w nerkach.

Soki owocowe i warzywne najlepiej spożywać od razu po przyrządzeniu. Właśnie wtedy mają najlepszy smak i najwięcej właściwości odżywczych.
Przyrządzenie ich w sokowirówce nie wymaga wiele czasu, a jest to jakże pyszny sposób wpływu na pozytywny stan naszego zdrowia i urody.