Miesiące wyrzeczeń, drastyczne diety, a po wejściu na wagę żadnych zmian... zapewne nie jedna z Was przeżyła coś takiego. Są jednak sposoby, dzięki którym Wasze wysiłki nie pójdą na marne. Poznajcie główne błędy popełniane podczas odchudzania. Uniknięcie ich pozwoli Wam na szybsze dotarcie do celu w drodze po piękną figurę.


Uwierz w cuda??

To nie do końca prawda... w odchudzaniu cudów nie ma. Liczy się silna wola i systematyczność. Wiele diet, po których spodziewacie się szybkiej utraty wagi tak naprawdę pozbawia Was zdrowia. Wasz organizm zamiast pozbywać się tłuszczu pozbywa się wody. Do tego efekty są marne, gdyż początkowo wydaje się skuteczna, później jednak Wasza waga wyjściowa wraca z większą siłą. Czyli jesteście ofiarą efektu yo-yo. Najlepszy rezultat daje dieta pod okiem specjalisty. Utrata masy ciała powinna wynosić 2-4 kg miesięcznie, ale to też kwestia indywidualna.

Głodówki...
Kolejna popularna metoda, która pozbawia Was nie tylko tłuszczów, ale także potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu witaminy i składniki mineralne. To z kolei oznaczać może choroby nerek, wątroby czy serca. Pamiętajcie, że nasz organizm potrzebuje różnorodności witamin i minerałów. Diety oparte na spożywaniu produktów lub maksymalne ograniczenie jedzenia to ogromne ryzyko dla Waszego zdrowia. Głodówka to także pozbawienie organizmu potrzebnych mu źródeł energii, które trzeba mu dostarczać systematycznie, w małych ilościach. Pamiętajcie także o śniadaniu.
Urozmaicenie diety zdecydowanie ułatwi jej stosowanie – nie ma nic gorszego niż monotonia.

Podjadanie...

Bardzo częsty grzech każdej z gospodyń. Nawet podjadanie podczas gotowania może zniszczyć wszystkie Wasze starania. Zapomnijcie o zasadzie, że jedna kostka czekolady nie zrobi różnicy. Z jednej kostki zrobią się dwie, trzy itp. I w ten sposób uzbiera się zbędny tłuszcz i cukier. Przyjemności nie wiele, a szkoda duża – nie warto.

Złe napoje...

Dla utrzymania zdrowia powinno się pić 2 litry niegazowanej wody dziennie. Można również sięgnąć po soki warzywne czy zieloną herbatę. Obecnie wiele soków owocowych posiada w składzie ogromne ilości cukru. Trzeba uważać na takie właśnie napoje. Odchudzaniu nie służy też alkohol. Picie dużej ilości płynów sprawi, że głód nie będzie tak bardzo odczuwalny.

Za mało ruchu...
Żadna dieta nie przyniesie efektu jeżeli Wasza ulubiona metoda spędzania wolnego czasu to siedzenie przed telewizorem. Aktywność fizyczna jest niezwykle ważna dla poprawy przemiany materii. Każdy dietetyk oraz lekarz w ramach leczenia otyłości zalecają dużo ruchu. Niezależnie w jakiej formie – aerobik, jazda na rowerze, pływanie czy spacery. Nie wystarczy tylko pójść raz w tygodniu na siłownię. Zmieńcie swój tryb życia... zamieńcie auto na rower.

Dla skutecznego odchudzania potrzebna jest odrobina wiedzy, systematyczność i dobry plan. Sprawi to, że Wasza dieta będzie odrobinę łatwiejsza, a przede wszystkim skuteczna.