Wiosna powoduje, że wszystko budzi się do życia, rośliny rozkwitają, zwierzęta budzą się ze snu. Wraz z wiosną nadchodzą Święta Wielkiej Nocy, które stanowią okazję do zjedzenia obfitego, uroczystego śniadania z rodziną, są jednak także momentem, gdy chcemy podzielić się bliskimi radosnymi nowinami.
 Takie okazje jak planowany ślub, narodziny dziecka czy nowe mieszkanie, warto uczcić w sposób szczególny, na przykład przygotowując niezwykłe lekkie wiosenne drinki, nawiązujące nazwą do tradycji świątecznej. Po wielkanocnym obżarstwie, nasze zmysły potrzebują nowych wrażeń. Delikatne, aksamitne w smaku koktajle KURCZACZEK i QQryku z pewnością przypadną do gustu największym smakoszom.

Kurczaczek
60 ml Advocaat
70 ml sok pomarańczowy
5 ml syrop malinowy
kostki lodu


Do szklanki typu long wlać syrop malinowy, a następnie kostki lodu i Advocaata. Uzupełnić sokiem pomarańczowym. Drinka ozdobić kandyzowaną wiśnią, lub ćwiartką pomarańczy.

QQryku
60ml Advocaata
60ml soku pomarańczowego
ćwiartka pomarańczy
kruszony lód
liście mięty


Do kieliszka do martini włożyć kawałki kruszonego lodu. Wlać Advocaata, uzupełnić sokiem pomarańczowym. Dodać ćwiartkę pomarańczy. Ozdobić liśćmi mięty.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ile kalorii ma barszcz zabielany

Wersja do druku