Coraz więcej kobiet prowadzi dzisiaj własne firmy i zajmuje wysokie stanowiska. Nawet jeśli zdecydują się na stały związek i w konsekwencji na założenie rodziny, nie poświęcają już tyle czasu co kiedyś obowiązkom domowym czy opiece nad dziećmi. Dlaczego?

Czas szybko leci. Bizneswomen to twarde babki, które pewnie stąpają po ziemi. Nie interesują ich stałe związki. Jeżeli zdecydują się już na założenie rodziny, to kariera wciąż jest na pierwszym planie. Nie potrafią z niej zrezygnować i tak po prostu zamknąć się w domu. Cały czas chcą być niezależne, czują, że nie mogą wypaść z branży. Bizneswomen to najczęściej także feministki, które nie boją się otwarcie mówić o potrzebach kobiet. Rywalizują w interesach z mężczyznami.

Wydawałoby się, że mężczyźni stronią od takich kobiet. Podświadomie nie chcą wiązać się z tak silnymi jednostkami, bo czują się słabsi, może trochę zagrożeni. Coś w tym jest. Od dawna bizneswomen psychologowie przypisują wiele cech męskich, które powodują ich chęć do dominacji. To dzięki nim jednak takie kobiety stać na to, by wyjść przed szereg. Kierować dużą firmą i mieć pod sobą ludzi. Stabilizacja finansowa również daje im poczucie spełnienia, które przejawia się w poczuciu ogólnego zaspokojenia.

Naukowcy twierdzą, że bizneswomen cenią sobie przede wszystkim szybki seks bez zobowiązań. Nie boją się też romansować w pracy, chętnie wpadają w związki z własnym personelem. Partnerów do łóżka szukają zwykle w swojej klasie społecznej: zamożnych, z własnym mieszkaniem i samochodem, niejednokrotnie młodszych, często podróżujących służbowo. W łóżku poświęcają mniej czasu na grę wstępną, przez co osiągają szybszy orgazm.  Tezę te potwierdził Laumann- jego zdaniem problem dotyczy około 9 proc. kobiet (z Raportu Seksualności Polek 2005 — 7 proc). To możliwe, gdy praca zawodowa kobiety potęguje w niej męskie cechy psychiczne.


Przy takim trybie życia, bizneswomen często nigdy nie zakładają rodziny. Pozostają singielkami, które od czasu do czasu wiążą się na jakiś czas z mężczyznami. Statystyki potwierdzają fakt, że kobiety biznesu częściej się rozwodzą.  

Czy warto wobec tego dążyć do ideału bizneswoman? Z pewnością istnieje cała rzesza kobiet, które świetnie radzą sobie w interesach, będąc przy tym wzorcowymi żonami i matkami. W rzeczywistości jednak praca ma dla wielu bardzo istotne znaczenie, potrafi przyćmić nawet najlepszy związek.