Sztućce „One” są stanowczo męskie, wyraźnie geometryczne, ale jednocześnie delikatnie zaokrąglone i miłe w dotyku – łączą w sobie silny i wyrazisty design z idealną funkcjonalnością.

Kolekcja „One”, wykonana z matowej stali nierdzewnej 18/10, została zaprojektowana tak, aby maksymalnie wykorzystać podstawowe formy geometryczne. Ostrze noża kolekcji „One” czerpie swoją moc z prostokąta, a główka łyżki ma kształt niezbyt wąskiego owalu. Uchwyty zaprojektowano zachowując symetrię i ostrą geometrię, czubek widelca czy główka łyżki są idealnie, płynnie połączone z uchwytami, zachowując przy tym subtelne charakterystyczne wygięcie.

Nóż z kolekcji” One” jest jednorodny w swoim designie, bardzo delikatnie zwęża się ku dołowi, dzięki czemu ostrze nie dotyka stołu. Ale to nie jedyna cecha, która wyróżnia go spośród innych, kolejną jest precyzja i doskonałość cięcia. Mimo, iż nóż odrobinę odróżnia się od innych sztućców kolekcji, jego stylizacja jest taka sama jak łyżki i widelca, co w rezultacie daje harmonijne połączenie i design wszystkich sztućców.

Dzięki minimalnemu skróceniu sztućców, kolekcja „One” jest bardzo wygodna w użytkowaniu: delikatnie wygięty, wstęgowaty kształt nadaje sztućcom perfekcyjnej równowagi i sprawia, że są one niezwykle przyjemne w dotyku.

Nowa kolekcja sztućców otwiera wiele możliwości dotyczących zestawiania, zwłaszcza z nowoczesnymi kształtami współczesnej zastawy stołowej. Kolekcja „One” akcentuje zastawę stołową, jednocześnie wprowadza do ogólnej prezencji stołu mocny element design.

Kolekcja „One” nagrodzona Universal Design Award 2011

Dział Sztućców Villeroy & Boch ma powody do świętowania: nowa, ekstrawagancka kolekcja – zaprezentowana  po raz pierwszy w 2011 r. – została nagrodzona Universal Design Award 2011. Kolekcja sztućców „One” zauroczyła jury pod przewodnictwem prof. Fritza Frenklera z Monachium, i teraz zajmuje miejsce obok szacownych nagrodzonych z poprzednich lat, wśród których znajdują się produkty takich marek jak Apple, Panasonic, Siemens, Miele oraz Bree.


Informacja produktowa:
18/10 stal nierdzewna, matowa
Noże z dwóch rodzajów stali
Można myć w zmywarce
Sprzedawane w zestawach 24, 30 lub 68 elementów
_br>