Natura to temat do wielu inspiracji i także w modzie nie obędziemy się bez fascynujących kolorów czy wzorów genialnej matki natury. Tym razem za źródło godne inspiracji zostały uznane zwierzęce wzory takie jak wszelkiej maści (dosłownie) cętki czy pręgi.
 Dzikie motywy były dumnie obnoszone i prezentowane na tegorocznych pokazach chociażby u Diora czy Givenchy, i zdobywają coraz większe uznanie w oczach projektantów tzw. „sieciówek”.
  Najczęściej ta intrygująca faktura jest używana w dodatkach, takich jak biżuteria, torebki czy buty, aczkolwiek można też spotkać pręgi i cętki na większych polach do popisu- na przykład, sukienkach.
  Trend ten jest o tyle ciekawy co problematyczny- często motyw zwierzęcy może niechlubnie być kojarzony w naszej pamięci z zestawem ocierającym się o kicz. Na szczęście, mody nigdy nie można brać na zbyt poważnie- liczy się przede wszystkim zabawa stylem i warto „upolować” cętkowany dodatek aby wydobyć dzikość z naszej stylizacji. Dodając sobie małego „pazura” pamiętajmy jednak o nie łączeniu zwierzęcych motywów- żadna z nas nie chce przekroczyć granicy zabawy modą ;).