Podobno nic nie dodaje większej ilości seksapilu kobiecej stylizacji niż męska garderoba. Wiedzieli o tym między innymi Coco Chanel i Yves Saint Laurent gdy, zapożyczając męskie fasony i kroje, tworzyli przełomowe projekty w historii mody damskiej. Wie o tym też i dzisiejszy świat mody, tak jak, między innymi projektanci Dsquared2 w swojej najnowszej kolekcji wiosenno-letniej, proponując nam, po raz kolejny, czerpanie inspiracji męskim stylem.
  Trend ten, najbardziej widoczny będzie na naszym stopach - damskie obuwie, stylizowane na męskie mokasyny i tzw. „jazzówki”, to główny punkt oferty wielu domów mody i popularnych marek. Obuwie może przybierać różne kolory, faktury i bez względu na to czy są skórzane, lakierowane czy zamszowe, to doskonale sprawdzą się w parze z jeansami i spodniami na kant.
 W inspiracji męską szafą nie ograniczajmy się jednak tylko do damskich wersji – odwiedzając butiki, zróbmy krok do sekcji męskiej i skorzystajmy z bogatej i ciekawej oferty męskich akcesoriów. Klimatyczne kapelusze, proste a zarazem masywne i solidne zegarki, pakowne torby i surowe naszyjniki typu „nieśmiertelniki”, wzbogacą niejedną naszą stylizację. Z resztą, może wystarczy jedynie otworzyć szafę swojego partnera by na nowo odkryć ciekawe połączenia i stworzyć intrygujący charakter naszej wiosennej garderoby?