Gdzie zasłona nie może, tam roletę pośle - tę zabawną parafrazę można odnieść do domowych aranżacji, zwłaszcza tych, w których liczy się każdy centymetr miejsca na ścianie. Rolety pozwalają na oszczędne zagospodarowanie powierzchni, oferując jednocześnie prawdziwe bogactwo rozwiązań w kolorystyce, deseniach i stylu.

Sposób aranżacji przestrzeni wokół okna często wymuszony jest niewielką powierzchnią pomieszczenia. W takim przypadku każdy centymetr ściany wolny od zagospodarowania - czy to meblami, czy artykułami dekoracyjnymi - często okazuje się na wagę złota. Zasłony, jak sama nazwa wskazuje, kiedy trzeba zasłonią okna, lecz odsunięte na bok uczynią to samo z cenną powierzchnią wokół. Doskonałą alternatywą są funkcjonalne i praktyczne rolety, nadające wyjątkowego klimatu i stylu. Na rynku znaleźć można wiele typów rolet, które dopasujemy do indywidualnych potrzeb.


Najbardziej wyrafinowane są rolety rzymskie, podnoszone przy pomocy specjalnego mechanizmu sterowanego łańcuszkiem lub sznurkiem, które z gracją prezentują się zarówno w miejscach urządzonych w nowoczesnym stylu, jak również klasycznych wnętrzach.

Osoby ceniące prostotę i estetykę z pewnością zwrócą uwagę na roletę, którą można zamontować prosto na ścianie, do sufitu lub za pomocą dodatkowych uchwytów – bezinwazyjnie na ramie okna. Prawdziwą dekoracją każdego okna będą lekkie falbany i uniwersalne desenie. Miłośników domowego zacisza ucieszą rolety zapewniające walory estetyczne, których wierzchnia część z powodzeniem łączy funkcję zasłon, jak i efektownej dekoracji

Częściej spoglądamy za okno, niż na okno - to naturalne. Zwyczaje mogą jednak ulec zmianie, gdy umiejętnie zaaranżujemy wystrój. W tej kwestii rolety rzymskie oferują naprawdę wiele.


fot. Dekoria