Złota biżuteria pozostaje modna już od wieków. Jeszcze w starożytnych czasach kobiety "obwieszały" się dużymi ilościami pierścieni, naszyjników czy bransolet w kolorze złota. Dodawało to nie tylko uroku, ale także stanowiło o ich statusie majątkowym i społecznym.
Do dziś obfitą biżuterię noszą mieszkanki Bliskiego Wschodu. To właśnie kultura islamu przewiduje, że w każdej chwili mąż może oddalić swoją żonę, która tak jak stoi musi od niego odejść. By nie zostać z niczym, kobiety przygotowane zawsze na taką ewentualność, noszą na sobie całą biżuterię, jaką posiadają. Bardzo często są to kosztowności warte spore sumy.

Podobnie mieszkanki Indii upodobały sobie dużą, wyraźną biżuterię, która zdobi ich codzienny strój.

Pomimo tego, że nasza kultura jest inna i zazwyczaj na co dzień nie zakładamy na siebie takie ilości błyskotek, to lubimy inwestować w modne dodatki. Każdego sezonu pojawiają się one w kolorystyce złota. Niekoniecznie jest to faktycznie oryginalne złoto- coraz częściej w sklepach z dodatkami mamy do wyboru sztuczną biżuterię, która równie ciekawie wygląda w zestawieniu z wieloma kreacjami.

Zobaczcie, co będzie modne w tym sezonie!Apart

Parfois

Coctail'me

Stereo

H&M

Parfois

H&M

Tous

New Yorker

Parfois

W Kruk

Yes

Zielony Kot

Parfois

W Kruk

10 Deco Art

H&M

Tous

H&M