Już niedługo święto, na które czekają wszyscy zakochani – Walentynki. W ten szczególny dzień warto postarać się, aby ukochana osoba poczuła się naprawdę wyjątkowo. Niezastąpionym elementem romantycznej kolacji we dwoje będzie butelka dobrze dobranego wina.

Co roku zastanawiamy się, jak sprawić, żeby osoba, którą kochamy, poczuła, że jest dla nas naprawdę ważna. Jak w święto zakochanych wyrazić uczucie w niebanalny i jednocześnie elegancki sposób? Niezawodnym sprzymierzeńcem w stworzeniu niezapomnianego nastroju tego jedynego wieczoru w roku, będzie z pewnością butelka dobrego wina.

Sprawdzony przepis na udane walentynki to nastrojowa muzyka, świece, smaczne jedzenie i oczywiście dobre wino – mówi trzykrotny mistrz Polski sommelierów Tomasz Kolecki-Majewicz, ekspert portalu Winezja.pl. – Już starożytni wiedzieli, że wino jest wspaniałym afrodyzjakiem.

Przedstawiamy walentynkowe propozycje, które przygotował ekspert, Tomasz Kolecki-Majewicz:

1. Broquel Malbec Mendoza Argentina, cena ok. 45 zł

Płomienny, gorący taniec w trakcie romantycznego wieczoru z pewnością rozbudzi zmysły! A czy jest bardziej czarowny pląs od argentyńskiego tanga? Ten, kto próbował, z pewnością wie, że absolutnie nie! Głęboka, niemalże czarna niczym włosy senority suknia. Bogate, przyjemnie otulające czekoladowe i konfiturowe nuty jagód i śliwek. Ekspresja i temperament ponadprzeciętnej mocy. Zamiast tańca? Zaraz po? Chwilę przed? Obojętnie!

2. Finca Antigua Crianza La Mancha Espana, cena ok. 65 zł

Świetny powód, by w ten szczególny wieczór wspomnieć najbardziej (o)błędnie zakochanego rycerza w historii, jakim bez dwóch zdań należy mianować Don Kichota. Upojony trunkami swej ojczyzny, rozgrzanej słońcem La Manchy, pędził gnany myślą o chwale damy swego serca. A zatem może warto iść jego śladem? Przynajmniej w jednej kwestii...?

3. Masi Costasera Amarone della Valpolicella Classico D.O.C i Masi Amabile degli Angeli Recioto dellaValpolicella Classico D.O.C., cena ok. 200 zł

Pomyślcie chwilę o najsłynniejszej miłości jaką znacie. I jak? Romeo i Julia? Nie ma większej legendy o uczuciu! Balkonik w Weronie, tęskne westchnienia, chwile razem spędzane w ukryciu, czułości... Eeech... Temuż właśnie tego dnia ( i nie tylko... ) sięgam po najbardziej spektakularne wina z Werony, W końcu to najlepszy moment by wytłumaczyć, ba! zostać pochwalonym, za rozrzutność..Zależnie od nastroju i pogody za oknem naszym łupem "pada" wytrawne, tęgie i bogate w cukiernicze nuty Amarone lub słodkie, gładkie, kojące rany i pobudzające zmysły Recioto. W tym przypadku zresztą, obydwa tworzone z podsuszonych niemalże jak rodzynki gron.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Werthers Original kcal

Wersja do druku