Skończyłaś magiczną liczbę 40 lat? Czujesz, że powoli zaczynasz się starzeć, ale masz jeszcze dużo motywacji i siły, by powstrzymać działanie natury? Już dzisiaj zapisz się na siłownię!
Kto powiedział, że siłownia zarezerwowana jest tylko do młodych. Stereotypy każą nam wierzyć, że kluby sportowe oblegane są ze przez „napakowanych łysoli” czy panienki, które przychodzą jedynie na podryw. Jeżeli tkwisz w takim myśleniu to szybko zmień zdanie!

Dzisiaj siłownia to miejsce, do którego uczęszczają wszyscy, którzy pragną zadbać o swoje ciało i kondycję, rozładować stres, schudnąć czy zachować formę. Zdecydowaną cześć bywalców tych miejsc stanowią kobiety i co najważniejsze nie zawsze są to młode dziewczyny o perfekcyjnej sylwetce. Coraz częściej natomiast siłownie oblegają panie po 40-stce!

By warunki do ich ćwiczeń były jak najbardziej komfortowe tworzone są również miejsca w całości przeznaczone kobiecej odnowie fizycznej. Siłownia tylko dla kobiet do idealne miejsce, w którym zadbamy o własne ciało, pozbędziemy się nadprogramowych kilogramów, wymodelujemy sylwetkę czy po prostu aktywnie spędzimy wolny czas. Na miejscu także będziemy miały okazję ćwiczyć pod okiem wykwalifikowanych trenerów.

Na siłownię powinnyśmy chodzić optymalnie 2-3 razy w tygodniu, czyli około co dwa dni. Najczęściej wykupiony przez nas karnet udostępni nam możliwość korzystania z klubu bez ograniczeń przez przykładowo miesiąc czasu. Przed rozpoczęciem jakichkolwiek ćwiczeń należy zastosować co najmniej 10 minutową rozgrzewkę, zaś sam trening bez różnicy czy jest to aerobik, spinning czy bieganie na bieżni nie powinien trwać dłużej niż 40 minut jednorazowo.

Decydując się na poprawę formy na siłowni warto również zainwestować w specjalny strój do ćwiczeń. Najbardziej optymalny strój nie będzie krępował naszych ruchów- mogą być to getry i bokserka oraz oczywiście wygodne i lekkie buty sportowe. Przyda się także pakowna torba, do której będziesz musiała zmieścić oprócz stroju i butów także wodę czy ręcznik. Ćwiczenia może umilić ci np. ciekawa książka czy mp3 z muzyka ulubionego wykonawcy.