Seks poza tym, że daje nam przyjemność i poczucie bliskości, jest także lekarstwem na wiele problemów zdrowotnych. Śmiało możemy powiedzieć, że im częściej się kochamy, tym bardziej dbamy o swoją kondycję psychiczną i fizyczną. Same zobaczcie, jakie cuda może zdziałać jeden stosunek seksualny ze swoim ukochanym!

Najbardziej znaną kobiecą wymówką, aby odmówić mężczyźnie igraszek miłosnych jest zmęczenie i przysłowiowy ból głowy. Większość z nas jednak nie zdaje sobie sprawy, że właśnie udany stosunek seksualny może podziałać na nas kojąco i sprawić, że zapomnimy o wszelkich bólach. Naukowcy dowiedli bowiem, że nic ma tak skutecznego działania przeciwbólowego jak orgazm. To właśnie w jego trakcie wydzielają się w naszym mózgu oksytocyny, a następnie endorfiny, będące dla naszego organizmu naturalnymi medykamentami.

Kiedy na dworze śnieg, mróz i łatwiej jest zachorować na sezonową grypę, tym bardziej o wiele chętniej powinniśmy ciągnąć naszego partnera do łóżka. Według naukowców z  Wilkes University seks zapobiega przeziębieniom i grypie. Zdaniem badaczy pary, które współżyją ze sobą dwa razy w tygodniu posiadają wyższy poziom immunoglobuliny A, komórek immunologicznego białka, które stanowią swoistą barierę przed różnymi wirusami.

Seks to także bardo przyjemny wysiłek, który z powodzeniem może zastąpić aerobik. W czasie stosunku jesteśmy w stanie spalić od 200 do 400 kcal. Jeżeli uprawiamy go regularnie wzmacniamy m.in. mięśnie ud, ramion i pleców. W trakcie stosunku podnosi się również ciśnienie krwi, dzięki czemu poprawia się nasze krążenie. Ma to wpływ także na nasz piękny wygląd. Po stosunku seksualnym, skóra staje się bardziej dotleniona, zyskując ładniejszy odcień. Wydzielanie się hormonów ma pozytywny wpływ na urodę włosów i paznokci:, które stają się mocniejsze i bardziej błyszczące.


Jest to zasługa przede wszystkim DHEA, czyli tzw. hormonu długowieczności. Najwyższe stężenie w naszym organizmu w okolicach 20. roku życia. Następnie jego poziom spada., wydzielając się podczas seksu. Nie od dziś wiadomo, że osoby, które posiadają bogate życie seksualne na dłużej zachowują młody wygląd i lepsze samopoczucie.  

Pamiętając o tym, że seks jest wspaniałym i jednym z najpiękniejszych sposobów okazywania sobie miłości, bliskości i pożądania, zadbajmy o to, by kochać się jak najczęściej. Dodając do tego korzyści zdrowotne mamy prawdziwe lekarstwo dla ciała i duszy. Sukcesy w miłości sprawiają również, że czujemy się bardziej wartościowi i spełnieni, co także wpływa na nasze życie zawodowe.