Za oknem pierwszy śnieg. W taką pogodę sama myśl o wyjściu z domu sprawia, że rzednie nam mina. Jednak niemożliwym byłoby spędzenie całej jesieni i zimy na siedzeniu w domu przed telewizorem czy zatapiając się w ulubionej książce. Warto zatem pomyśleć o jakimś sporcie, który doda nam energii i sprawi, że dobrą sylwetkę zachowamy na przyjście wiosny.
Sportów zimowych mamy do wyboru bardzo wiele. Narciarstwo, snowboard, jazda na łyżwach czy sankach. Pochłonięci nimi to przede wszystkim zapaleńcy, lubiący śnieg i niskie temperatury. Jeśli jednak czujesz, że to nie dla Ciebie i zdecydowanie wolisz spędzać wolny czas w cieple - możesz spróbować zapisać się na grę w squasha. Sport, który uznawany był niegdyś jedynie za sport dla wyższych klas, obecnie zyskuje coraz więcej swoich fanów.

Idea gry w squasha w dużej mierze przypomina grę w tenisa, piłeczkę jednak zamiast odbijając przez siatkę, odbijamy o ścianę. Sprzęt, jakim gramy jest również bardzo podobny – rakieta posiada porównywalny kształt do tenisowej, piłeczka jest jednak mniejsza i wykonana z innego rodzaju tworzywa, by mocniej odbijała się od ścianki.

W squashu jest się bardzo łatwo zakochać, ponieważ to gra przeznaczona przede wszystkim dla osób nastawionych na partnerską rywalizację, którzy cenią pozytywne zmęczenie i nie poddają się zbyt szybko po pierwszych niepowodzeniach. Jestem zachwycona squashem. Jestem początkująca w tej dziedzinie i chciałabym grać więcej i częściej, ale mam problem z partnerem, który miałby taki sam zapał. Zazwyczaj wszyscy wymiękają po dwóch wizytach na korcie:( - pisze Agnieszka na forum aktywni.pl.

Aby rozpocząć treningi, warto zgłosić się na pierwszą lekcję do profesjonalnego trenera, który przedstawi nam podstawowe zasady gry, abyśmy od samego początku uprawiania tego sportu nauczyli się prawidłowej techniki poruszania się na korcie. Squash jest także wymagającym sportem, jeżeli chodzi o kondycję fizyczną, która powinna być nienaganna. Liczy się także dobry refleks i zdrowe kolana!