Trendy w dekoracji i aranżacji wnętrz cały czas nas zaskakują, ale bywa, że bardzo szybko przemijają. Podobnie, jak w przypadku ubrań, najbezpieczniejsza jest więc klasyka. Dobrym, a przede wszystkim bardzo oryginalnym stylem jest klasyczne retro.
Styl retro w aranżacji wnętrz nieprzerwanie cieszy się zainteresowaniem i sympatią wielu projektantów i stylistów – zarówno tych zawodowo zajmujących się aranżacją przestrzeni, jak i amatorów urządzania własnego gniazdka. Na retro stylizuje się salony, sypialnie, coraz częściej jednak także kuchnie czy łazienki.

Decydując się na aranżację w stylu retro weźmy pod uwagę fakt, że styl ten potrzebuje więcej przestrzeni, aby prezentować w pełni wszystkie wysmakowane elementy wystroju i tylko w takim wypadku dobrze wygląda całościowa stylizacja. Aranżując wnętrze w tym stylu zwróćmy uwagę na kolorystykę, której przewodniczy zdecydowanie biel, nierzadko połączona również z czernią – szczególnie w charakterystycznym przedwojennym wzorze podłogowym, zazwyczaj tworzącym szachownicę. Dobrze wyglądają także kompozycje beżu, ecru i ciepłego brązu. Jeśli zdecydujemy się na intensywny kolor, np. zieleń, turkus czy granat – łączymy go obowiązkowo z bielą i staramy się raczej podkreślać nim mniejsze akcenty, nadając całości subtelnego pazura.

Wyjątkowego charakteru niczym ze starej fotografii nadadzą przedmioty upolowane na targach staroci czy pamiątki po prababce. Wykorzystane z głową staną się wyjątkowym punktem całej aranżacji.

Przytulny i sentymentalny styl retro kusi niejednego amatora aranżowania przestrzeni. Pamiętajmy jednak, że decyzja o takiej stylizacji powinna być głęboko przemyślana – styl ten musi nawiązywać do naszego charakteru i estetyki, a nie tylko do obowiązującej mody, która szybko przemija. O ile bowiem możemy zmieniać kolory dodatków, takich jak zasłony, poduszki czy narzuty, to z meblami nie rozstaniemy się tak szybko.

Diva

kuchnia Falcon Classic 90

Diva
zestaw śniadaniowo-kawowy Lwów Lidia

Ćmielów

Villa Italia

italiastyle.pl

italiastyle.pl

italiastyle.pl

garderoba Komandor

jadalnia Vox

ArtDecor24.pl

TwojaBateria.pl

Atlantic Groupe

TwojaBateria.pl

wanna Excellent