To, co kiedyś kojarzyło się raczej z folkową tandetą, dzisiaj wkracza na najbardziej wykwintne salony. Folk i moda ludowa pojawiają wśród najbardziej pożądanych trendów wnętrzarskich w tym sezonie.
fot. Lotari

Nawet najbardziej nowoczesna gospodyni nie oprze się ręcznie wykonanym obrusom, suszonym ziołom, czy haftowanym chusteczkom, które stają się znowu bardzo pożądane. Stworzą one niepowtarzalny klimat w towarzystwie odpowiednio dobranych mebli, dodatków i odpowiednio wyeksponowanych akcesoriów kuchennych. Będą świetnym wyborem, jeżeli marzysz o tym, by ubarwnić i uatrakcyjnić swoje wnętrze - doskonale sprawdzą się w kuchni czy jadalni. Styl ludowy jest barwny i wzorzysty, jeżeli jednak wolisz stonowane dodatki, dzięki bieli i współczesnym kształtom jesteś w stanie stworzyć idealnie i nowocześnie wyglądające wnętrze.

Gdy chcesz wprowadzić choć trochę stylu folk wystarczy, abyś w Cepelii zaopatrzyła się w serwetki wykonane na szydełku, obrusy, a w kuchni powiesiła warkocz cebuli czy czosnku. Nie obejdziesz się również bez drewna, które zawsze będzie kojarzone z wiejskimi chatami, a co za tym idzie ludowością. Wato więc, oprócz dębowego stołu, zaopatrzyć się w inne akcesoria wykonane z tego materiału. Mogą to być drewniane podstawki pod gorące naczynia, noże do krojenia ziół, łopatki do sałaty czy inne. Aby wprowadzić trochę folku np. do kuchni czy jadali wystarczy zaopatrzyć się w naczynia z odpowiednim deseniem. Półmiski, kubki, miseczki czy salaterki wykorzystane przy okazji domowej uroczystości na pewno przypadną Twoim gościom do gustu. Nieodzownym elementem wiejskich chat są warkocze suszonych warzyw powieszone tuż obok kaflowego pieca. We współczesnych kuchniach takie elementy rzadko występują, ale każdy na pewno posiada naczynia na przyprawy. Możesz wobec tego wykorzystać te wykonane z ceramiki. Dzięki nim przyprawy nie będą traciły aromatu.

We wnętrzach w stylu ludowym świetnie odnajdą się również ceramiczne czy gliniane dodatki - misy, garnki i dzbany. Bogato zdobiona ludowa ceramika może stać się dekoracją, jeżeli ustawimy ją na półkach czy powiesimy na ścianach. Nie możemy również zapomnieć o tkaninach, których wzorzyste barwy ocieplą i uatrakcyjnią nasze wnętrze! Mowa tu o wyszywanych poszewkach, roletach czy firanach.

Pamiętajmy, że tradycyjne, ludowe i folkowe motywy świetnie będą komponowały się z nowoczesnym stylem! 

myin.pl


italiastyle.pl

Lotari

Lotari

myin.pl

italiastyle.pl

Dekoria

italiastyle.pl


Tikurilla

Mebel Rust

myin.pl
Villa Italia

myin.pl


nóż do ziół w desce, 81 zł

myin.pl

dziadek do orzechów z miską, 59 zł

Calvado.pl

pled w pudełku, 86 zł

stojak na płyn do naczyń, 82 zł