Jesień i zima zazwyczaj sprzyjają wyciszeniu oraz uspokojeniu. Także w modzie. W tym sezonie spokojne kolory ubrań współgrają ze stonowanym makijażem. Dla stylistów Academy of Hair Design Berendowicz & Kublin inspiracje projektantów mody są szczególnie ważne. Ich najnowsza kolekcja fryzur powstała we współpracy z Ewą Minge.

Rzeźba, architektura, geometria, a dokładnie kształty trójkąta i owalu, będą dominować w firmowanych marką Berendowicz & Kublin propozycjach fryzur na nadchodzący sezon. Odrzucamy właściwą dla gorącego lata frywolność na rzecz wysublimowanego minimalizmu. Dla klientek o bardziej awangardowym guście Akademia przygotowała kolekcję  inspirowaną  twórczością  Ewy Minge. Efektowne, lśniące, a przy tym bardzo kobiece suknie Ewy Minge są jedyne w swoim rodzaju,  zawsze ukazują piękno pewnej siebie kobiety – komentuje Ewa Piotrowska PR manager projektantki.


W naszych najnowszych propozycjach przewidzieliśmy zarówno fryzury bardziej nowatorskie, jak i tradycyjne. Miłośniczki awangardy i kobiety preferujące inspiracje klasyka powinny być jednakowo zadowolone – zapowiada Sławek Kublin.  W jesienno-zimowej kolekcji królują więc gładkie włosy i drobiazgowe dopracowanie każdego detalu. Jeśli preferujemy włosy luźne to powinny być perfekcyjnie wyprostowane i eleganckie. Te upięte - układane w fantazyjny sposób - również zachwycają pietyzmem, ale bez barokowego przepychu. Nasze upięcia to nie tradycyjne koki.  Stawiamy na oryginalność i podkreślenie indywidualnego charakteru każdej fryzury – zaznacza Beata Berendowicz.

Krótsze dni i częste słoty zimniejszej części roku z jednej strony sprzyjają zwróceniu ku barwom naturalnym, ale  z drugiej -  w ramach kontrastu z tym, co za oknem - styliści Akademii Berendowicz & Kublin proponują kontynuację trendów z letniej kolekcji, tyle, że  w bardziej nasyconej odmianie. W jesienno-zimowej palecie barw zdecydowanie najważniejszą rolę odgrywać będą ciemne, naturalne brązy oraz orzechowe i miedziane blondy. Nie zabraknie także (być może to dla niektórych zaskakująca wiadomość) smakowicie wkomponowanych fioletów. W jesienno-zimowej kolekcji fryzur Beaty Berendowicz i Sławka Kublina pojawią się także propozycje dla miłośniczek koloru rudego, który tym razem nęci ciepłym i spokojnym odcieniem.

Kolejnym - po geometrii -  hasłem nadchodzącego okresu jest metamorfoza, którą najlepiej obrazuje powiedzenie „kobieta zmienną jest”. W Akademii Berendowicz & Kublin doskonale wiedzą, że każda z nas, w zależności od nastroju i potrzeb, czasem chce być klasycznie piękna, innym razem wolimy pokazać bardziej drapieżną stronę naszej natury. Po to przecież mamy ciuchy, makijaż i fryzurę. A jak wielki jest wpływ włosów na wygląd, nikomu udowadniać nie trzeba. Kształt fryzury, kolor, rodzaj cięcia... - możliwości jest nieskończenie wiele. Dlatego, dla tych, którym zima kojarzy się głównie z radosnym karnawałem imprez i bali, przygotowano kolekcję fryzur opartych na misternych upięciach. Pamiętajmy tylko, że nie idziemy w stronę łatwego blichtru spod znaku brokatu w sprayu. Podążamy raczej ścieżką surowych i pięknych form przywodzących na myśl najpiękniejsze realizacje architektoniczne.