Wraz z nadejściem wiosny często czujemy potrzebę zmian. Panie odświeżają kolor włosów, panowie zaczynają dbać o swoją formę fizyczną. Potrzebę zmiany czujemy nie tylko w sobie, ale także w swoim otoczeniu. Objawem tego jest zmiana mebli oraz dekoracji w naszym domu.

Dom jest miejscem, w którym odpoczywamy i regenerujemy siły, dlatego nasze wnętrze musi być dopasowane do naszego gustu i stylu życia.  Tak, jak czasem zmieniamy garderobę, tak również wnętrze naszego  mieszkania, po kilku latach, wymaga odświeżenia. Przy okazji wiosennych porządków wymieniamy dwuletni telewizor na ten najnowszej generacji, sprawną lodówkę wolnostojącą na model, który można zabudować. Słowem, wymieniamy nie tylko to, co już jest stare, ale także to, co po prostu nam się znudziło. Tylko co zrobić z rzeczami, których szkoda wyrzucać, ponieważ nadal działają i nie są zniszczone? Rozwiązanie, które jest dobre ekologicznie i społecznie, to przekazanie tych przedmiotów w ramach akcji „Daj rzeczom drugie życie” do Banku Drugiej Ręki.

Dzięki piętnastu stacjom komputerowym przekazanym naszej fundacji przez Bank Drugiej Ręki przeprowadziliśmy już 6 cykli szkoleń komputerowych dla naszych beneficjentów. Pracownia komputerowa była zawsze naszym marzeniem ze względu na konieczność aktywizacji informatycznej osób, którymi się zajmujemy. Dzięki kursom komputerowym osoby opuszczające jednostki penitencjarne oraz ich rodziny dostają szansę zwiększenia swojej konkurencyjności na rynku pracy oraz uczą się wykorzystywać nowoczesne narzędzia komunikacji (Internet, poczta elektroniczna) w codziennym życiu. Bez pomocy Banku Drugiej Ręki naszej organizacji nie byłoby stać na zakupienie takiej ilości komputerów i prowadzenie tak ważnych kursów nie byłoby możliwe - mówi Marek Łagodziński z Fundacji Sławek.

Rzeczy można przekazywać za pośrednictwem serwisu www.daryrzeczowe.pl, a jeśli mieszkamy w województwie mazowieckim, to sprzęt komputerowy oraz inne przedmioty wielkogabarytowe możemy oddać bezpośrednio do Banku Drugiej Ręki. Pomoc w takiej formie może nieść każdy. Wystarczy poświęcić tylko kilka minut, aby na stronie internetowej zamieścić ogłoszenie o tym, co mamy do oddania. Postępując w ten sposób, dbamy o środowisko naturalne oraz zaspokajamy naszą wewnętrzną potrzebę zmian i niesienia pomocy innym.