"One to potrafią…" Pod takim hasłem w dniach 5-7 sierpnia na polu golfowym "Mazury Golf & Country Club" koło Olsztyna, odbyły się pierwsze Mistrzostwa Polski Kobiet w Golfie. Był to jeden z 10-ciu oficjalnych turniejów Polskiego Związku Golfa serii mistrzowskiej. Mistrzynią Polski Kobiet została Agnieszka Pielaszek, która po słabszej rundzie (83) wygrała z ilością - dwudziestu uderzeń. Od przyszłego sezonu - jak zapowiedziała - rywalizować będzie z profesjonalistami. Druga w kategorii brutto (182) była Elżbieta Apostel, grając w finałowej rundzie o całe dziesięć uderzeń gorzej niż pierwszego dnia zawodów. O trzecie miejsce, po niedzielnej dobrej rundzie, zawalczyła - zajmująca dotąd piątą pozycję - Aneta Aloksa - Majewska (189), która tym samym wyprzedziła Olsztyniankę - Ewę Kulikowską.W kategorii netto, z przewagą ośmiu uderzeń (143) tryumfowała Ola Miękus, która jako najmłodsza uczestniczką turnieju została również specjalnie nagrodzona upominkiem od magazynu Golf & Life. Drugie miejsce zajęła Aneta Aloksa - Majewska (151), a trzecie - juniorka - Monika Kowalewska (153). SEB Mistrzostwa Polski Kobiet były nie tylko turniejem, ale także towarzyskim i rodzinnym wydarzeniem. W golfa mogły również zagrać goście głównego sponsora imprezy - firmy SEB TFI S.A., którzy w piątek i sobotę brali udział w akademii golfa i zorganizowanych specjalnie dla nich konkursach. W rozegranym w piątek konkursie puttowania całą pulę rozbiła rodzina Bocheńskich: Tatiana, Jagusia i Antek. W sobotnim konkursie Longest Drive zwyciężył Aleksander Bocheński, który przy pomocy piątki iron wysłał swoją piłeczkę na 151 metrowy lot.Wyniki turnieju zaliczają się do Polskiego Rankingu Golfowego z najwyższą Pierwszą Kategorią.