Francuska marka Catimini wprowadza świeże i etniczne akcenty do dziecięcej szafy. Co prawda moda na etno nie jest czymś nowym, ale w garderobie najmłodszych zaskakuje oryginalnymi wzorami i miksem kolorystycznym.

Catimini stawia na dynamiczną i energetyczną kolekcję. Odrzuca szarości i tendencyjne zestawienia na korzyść mocnych, zdecydowanych kolorów, oryginalnych połączeń gładkich tkanin z wzorzystymi. Nie ma tutaj łatwych i prostych kompozycji, przeciwnie poszczególne elementy można łączyć ze sobą na tyle, na ile pozwala wyobraźnia najmłodszych. Moda dla dzieci nie musi być nudna ani przerysowana w kierunku dorosłości. Projektanci Catimini czerpią inspiracje z obowiązujących trendów, ale umiejętnie wdrażają je w wesołe i fantazyjne wzornictwo dla dzieci. Wykorzystują prawo dzieci do szalonej zabawy. Na lato 2009 przygotowali kolekcję opartą na 4 trendach:

Hippie paradise – inspirowana latami 70. wersja współczesnej bohemy. W kolekcji obowiązują spódnice i sukienki z nakładającymi się warstwami, pachworkowe kompozycje, malowany kaszmir i ozdoby z frędzli.

Graphic optic – zrównoważony, ale jednocześnie ostry styl, sportowy i trendy, wykorzystujący elementy graficzne, piktogramy, paski i nadruki tekstów na ubraniach.

Outdoor festival – miks stylów muzycznych w modzie – rock, pop i muzyka elektroniczna w jednym. Zbliżony do miejskiego, wygodnego stylu łączącego kontrastowe ubrania, dodatki z narzuconą kurtką-militarką.

Arty – sztuka w modzie, czyli tkaniny malowane na wzór obrazów.
Lekka i kreatywna kolekcja ubrań Catimini to prawdziwy zastrzyk energii dla poszukujących i lubiących zabawę dzieci.

Kolekcja dostępna w sklepach Lullaby, ceny od 119 zł do 310 zł.

-=- -=- -=- -=- -=- -=- -=- -=- -=- -=- -=- -=-