Renomowana marka odzieży dziecięcej – Cocccodrillo – wprowadza na rynek swą najnowszą wiosenno-letnią kolekcję. Nowe kreacje dostępne będą od lutego w ponad 100 sklepach Coccodrillo w całym kraju. W tym sezonie dominować będą stroje wygodne i nieograniczające dziecięcej swobody.
W skład najnowszej wiosenno-letniej kolekcji Coccodrillo wchodzi 45 linii. Każda z nich utrzymana jest w innej stylistyce i charakteryzuje się tylko sobie właściwymi krojami oraz aplikacjami. Bardzo różnorodna jest także kolorystyka. Wyróżniają się jednak barwy piaskowe i odcienie dobrze prezentujące się w słońcu. Nie brakuje delikatnych brązów, zieleni, błękitów, różu oraz bieli. Spotkać można również kolory bardziej wyróżniające się i akcentujące dynamiczny charakter poszczególnych kreacji, jak: czerwień, granat czy pomarańcz.

Różnorodna i dobrze pasująca do wiosenno-letniego okresu kolorystyka uzupełniona została bogactwem intrygujących i dodających uroku aplikacji. Wśród nich można odnaleźć wiele motywów, które zostały wprowadzone, by sprostać różnorodnym temperamentom dzieci. Spośród dziewczęcych linii niektóre nawiązują do eleganckich sportów, np. linia Herbs odnosi się do gry w tenisa. Bogate są także odwołania do kultury miejskiej. Stanowią one kluczowy element w przypadku dziewczęcej linii Dance Mode oraz zaprojektowanej specjalnie dla żywiołowych chłopców Denim of NY. Inne linie, np. Regatta, Pirate czy Sea Adventure, mają charakter marynistyczny, nawiązujący do pełnej przygód, pirackiej symboliki. Motywy florystyczne dominują natomiast we wdzięcznych, przeznaczonych dla dziewczynek liniach Africa i Limited Edition. Małym dziewczynkom do gusty przypadną także ubranka z linii Romantic oraz Poetry and Exclusive. Kluczową rolę odgrywają w nich dodające dużo ciepła jasne, białe i różowe kolory. W najnowszej kolekcji Coccodrillo jest także wiele nawiązań do motoryzacji oraz historii lotnictwa. Dotyczy to szczególnie chłopięcych linii Power Engine, Aeroplane, Champ oraz One Way.

Uniwersalność to główną cecha najnowszej kolekcji Coccodrillo. Poszczególne linie mają jednak charakter często bardzo indywidualny i wychodzą naprzeciw zróżnicowanym gustom. – W trakcie pracy nad nową kolekcją staraliśmy się, by nic nie ograniczało naszych horyzontów. Inspiracji szukaliśmy niemal wszędzie, a praca nad projektami była niezwykle wytężona – mówi Joanna Nowak, Główny projektant Coccodrillo. Dodaje także: – Regularnie śledzimy trendy panujące na świecie i oceniamy, jakie nowości zostaną dobrze przyjęte na polskim rynku. Nie jest to jednak łatwe zadanie, szczególnie w przypadku odzieży dziecięcej, gdzie niemal każdy rejon świata rządzi się własnymi tendencjami. Dobrym przykładem jest wykorzystanie koloru różowego. W wielu miejscach stosowany jest on szeroko w przypadku kolekcji skierowanych dla małych chłopców. W Polsce natomiast przyjęło się, że kolor ten charakteryzuje kolekcje dziewczęce i raczej nie występuje w innych liniach. Dla chłopców przewidziano natomiast kolor niebieski. Oprócz tak charakterystycznych wyborów ważna była dla nas również funkcjonalność. Zawsze staramy się tworzyć ubrania zarówno estetyczne, jak i sprawdzające się w każdej sytuacji. A wszyscy dobrze wiemy, jak duże znaczenie ma to w przypadku dzieci. Poszczególne linie ubranek Coccodrillo z nowej kolekcji znajdą zastosowanie m.in. podczas  zabawy na plaży, wycieczki do lasu, balu, przyjęcia rodzinnego, wiosennego spaceru czy wszelkich gier i zabaw sportowych.

O przewadze odzieży Coccodrillo oprócz funkcjonalnych projektów w dużej mierze decydują także dobrane materiały. Ubranka dla dzieci wykonane zostały z najwyższej jakości tkanin. Wśród nich są między innymi bawełna, canvas, sztruks oraz materiały impregnowane. Istotną rolę odgrywają specjalne mieszanki różnych materiałów. Projektanci Coccodrillo zadbali, by w ten sposób ulepszyć właściwości konkretnych ubranek – sprawić, że będą lżejsze, cieplejsze i wytrzymalsze.

Tradycyjnie także wraz z nowym sezonem pojawi się specjalna kolekcja bielizny dziecięcej. Tworzyć ją będzie 10 specjalnych linii, które stopniowo wprowadzane będą do wszystkich sklepów Coccodrillo na terenie Polski i nie tylko. Oprócz samej odzieży wraz z nadejściem ciepłych dni w sklepach Coccodrillo pojawią się także nowe dodatki. Będą to tornistry, chusteczki, paski oraz inne drobiazgi. Tradycyjnie dostępna będzie również pełna oferta obuwia na okres wiosenno-letni. Tak jak ubranka, buty Coccodrillo gwarantują dzieciom swobodę, wygodę oraz pełen komfort. W całej sieci Coccodrillo dostępne będą również liczne i różnorodne zabawki, które stanowią uzupełnienie odzieżowej oferty marki.

Odzież Coccodrillo podlega stałej kontroli tak, by zapewnić nie tylko komfort, ale również bezpieczeństwo dzieciom, które ją noszą. Z pełną ofertą Coccodrillo zapoznać się można na stronie www.coccodrillo.pl

-=- -=- -=-