Zmagasz się z problemem skóry atopowej? Zauważasz, że jest ona sucha i szorstka, jednak nie wiesz, jak łagodzić kolejne podrażnienia? Rozwiązanie jest stosunkowo proste. To kojące kąpiele, których celem jest m.in. nawilżenie skóry całego ciała. Jak je przygotowywać i dlaczego warto to robić systematycznie? Przeczytaj artykuł do końca.

Kąpiel z korzyścią dla skóry atopowej - jaka powinna być?

Długa czy krótka?

Zastanawiasz się, jaka powinna być kąpiel, która przyniesie ukojenie skórze atopowej? Otóż osoby, które zmagają się z tym problemem,  nie powinny przebywać w wodzie dłużej niż 15 minut. Woda bowiem nasycona jest minerałami, które mogą dodatkowo wysuszać skórę. Głównie są to jony magnezu i wapnia. Istotne jest także pH wody. Może ono negatywnie wpływać na barierę skórną i mikrobiom skóry. 

Gorąca czy orzeźwiająca?

W przypadku pielęgnacji skóry atopowej duże znaczenie ma także temperatura wody używanej do kąpieli. Zaleca się, żeby nie przekraczała ona 35 stopni Celsjusza. Dlaczego? Otóż przy silnym stanie zapalnym zbyt gorąca woda nasila świąd i mocno podrażnia. 

Jak często? 

We wspomaganiu leczenia skóry atopowej istotna jest także częstotliwość kąpieli. Mimo że odpowiednio przygotowane wykazują działanie prozdrowotne, nie należy powtarzać ich codziennie. Chlorowana woda może negatywnie wpływać na stan skóry. 


Jak wycierać skórę atopową?

Niestety, w tym przypadku nie sprawdzi się tradycyjny ręcznik i tarcie nim ciała. Wobec skóry atopowej należy zachować szczególna ostrożność, zwłaszcza w trakcie jej wycierania. Warto wykorzystać miękki ręcznik i delikatnie (lecz starannie) osuszać skórę, przykładając je i odrywając. 

Wartościowa kąpiel - kosmetyki dla skóry atopowej od Biodermy

Już wiesz, że łagodząca kąpiel jest dość wymagająca. Tymczasem to dopiero początek zasad pielęgnacji, które możesz  wdrożyć. Konieczne są także odpowiednie kosmetyki, m.in.:

-  Atoderm - olejek do kąpieli. Preparat łagodnie oczyszcza, nie naruszając bariery ochronnej skóry; jednocześnie zabezpiecza skórę przed wnikaniem czynników drażniących. Olejek cechuje się ultralekką formułą, nie zawiera mydła i nie podrażnia oczu. Kosmetyk jest przeznaczony do każdego rodzaju skóry. 

Dlaczego warto go stosować? Otóż w przypadku skóry atopowej bardzo ważne jest nawilżenie - należy o nie zadbać bezpośrednio po osuszeniu ciała. W przeciwnym razie skóra ponownie zacznie swędzieć. Wybierając olejek do kąpieli Atoderm Huile de douche, zyskujesz czas - kosmetyk zapewnia bowiem 24-godzinne nawilżenie i natychmiastowe uczucie ulgi. Oczywiście rezultat można uzupełnić i wzmocnić, korzystając z dodatkowych kosmetyków do pielęgnacji. 

Antyseptyczny żel myjący Atoderm Intensive gel moussant, to propozycja dla wszystkich, którzy chętniej korzystają z prysznica. Kosmetyk świetnie sprawdzi się także w codziennej pielęgnacji. Produkt delikatnie oczyszcza, łagodzi podrażnienia i skutecznie zabezpiecza skórę przed wnikaniem czynników drażniących, w tym gronkowca złocistego.