Mazury cud natury? To hasło zna już chyba każdy i trzeba przyznać, że wiele w nim prawdy. Mazury są niepowtarzalnym miejscem na mapie naszego kraju. Wciąż dziewiczo dzikie, na wielu obszarach niemal bezludne, ale bardzo przyjazne i bezpieczne. Czy można tu odpoczywać z dziećmi? Oczywiście, że tak!

Dlaczego warto zabrać dzieci na Mazury?

Największym problemem początku dwudziestego pierwszego wieku jest przebodźcowanie. Cierpią na nie jednakowo dorośli, jak i dzieci. Problem jest bardzo powszechny, niestety kolejne „cudowne” sposoby na ograniczenie bodźców i wyciszenie się zawodzą.

A wystarczy pojechać na Mazury, które są niczym najlepszy terapeuta! Bliski kontakt z przyrodą w naturalny sposób wycisza emocje, koi lęki i zapobiega stresom. Zamiast kolejnego serialu na platformie streamingowej można wybrać się do lasu, popływać kajakiem po jeziorze, napawać bliskim kontaktem z ptakami i zwierzętami, słuchać rechotu żab, patrzeć jak ryby pluskają w jeziorach i rzekach. Można też wybrać się na całodzienny rejs łodzią, poczuć wiatr we włosach i promienie słońca na twarzy. Internet na pewno odejdzie w zapomnienie. Dzieci chętnie przebywają na świeżym powietrzu, ale tylko pod warunkiem, że mają pomysł na zagospodarowanie czasu. Na Mazurach inspiracji można szukać we wszystkim.

Hotel z atrakcjami dla dzieci, czyli gdzie nocować na Mazurach?

Scenariusz opisany w poprzednim akapicie zakłada, że pogoda będzie sprzyjała aktywności na świeżym powietrzu. Zawsze jednak warto mieć plan awaryjny, szczególnie, gdy podróżujemy z dziećmi. Zabieranie ich pod namiot lub do pensjonatu może nie być najlepszym pomysłem, jeśli mamy w domu przysłowiowe „żywe srebra”.

Zdecydowanie lepiej sprawdzi się hotel dla dzieci, który oferuje liczne atrakcje, począwszy od basenu ze zjeżdżalniami, poprzez salę zabaw i mini klub z animacjami i profesjonalną opieką dla najmłodszych.

Wakacje z dziećmi na Mazurach – hotel dla dzieci Zalesin ma także własną salę piaskową. To atrakcje niedostępna w innych obiektach.

A gdy deszcz przestanie padać, można pobawić się na placu zabaw z basenem kulkowym, trampolinami i dmuchańcami. W Zalesinie dzieci nigdy się nie nudzą!