Zima jest piękna i magiczna, a jednocześnie mroźna i groźna dla kondycji skóry. Niskie temperatury, wiatr i śnieg oraz ciągle włączone ogrzewanie mogą spłatać Ci urodowego psikusa. Bywa, że piękne do tej pory dłonie stają się suche, szorstkie, a ich skóra poszarzała. Jakie kosmetyki stosować, aby do tego nie doszło? Oto pielęgnacyjne skarby od francuskiej marki L'Occitane.

Jak dbać o dłonie zimą? Tych zasad przestrzegaj!

Podstawą tego, aby w czasie najmroźniejszej pory roku dłonie pozostały jedwabiście gładkie i doskonale nawilżone, jest stosowanie dobrego kremu do rąk. Jednak by możliwie najlepiej zadbać o stan ich skóry:

Kremy do rąk od L'Occitane – pachnące i o świetnym składzie

Marka L'Occitane słynie z tego, że jej kosmetyki bazują na naturalnych składnikach – olejach roślinnych, masłach oraz ekstraktach i wyciągach. Dotyczy to również kremów do rąk, które pomogą Ci kompleksowo zadbać o dłonie.

Shea Hand Cream – intensywny balsam do rąk z masłem shea

To kosmetyk wręcz stworzony do zimowej pielęgnacji dłoni. Jego formułę oparto na maśle shea (stanowi ono 20% jego składu), które wspiera warstwę hydrolipidową skóry, chroniąc ją przed utratą wody. Pomaga ją także nawilżyć i wygładzić. Skład tego kremu wzbogacono allantoiną, dlatego sprawdzi się on także do pielęgnacji już popękanych i szorstkich dłoni. Składnik ten pomoże złagodzić podrażnienia i ukoić wrażliwą oraz uszkodzoną przez mróz skórę.

Pięknie pachnący Rose Creme Main

To krem do rąk o ujmującym, różanym zapachu. Za ten piękny, kwiatowy aromat odpowiada ekstrakt z kwiatów róży stulistnej.

Krem ten sprawdzi się do pielęgnacji dłoni przez cały rok i jest przeznaczony do każdego typu skóry. Będzie odpowiedni także na zimę – pod warunkiem jego regularnego stosowania. W kremie tym również znalazło się pomagające natłuścić i nawilżyć skórę masło shea. Jego formuła zawiera też olej z nasion słonecznika, który wspiera regenerację wrażliwej skóry dłoni i zmiękczenie jej naskórka. 

Moc migdałów ukryta w Almond Delicious Hands

Słodko pachnące, miękkie i gładkie dłonie w środku zimy? Nic prostszego – od tego jest odżywczy krem do rąk Almond Delicious Hands.

Wśród jego składników znajdują się olejek i mleczko migdałowe. Pomagają one nawilżyć skórę, wygładzić ją, a gdy stanie się podrażniona i szorstka – również ją ukoić. Bonusem ze stosowania tego kremu jest przyjemny, słodki zapach migdałów.

Wiesz, że wygląd Twoich dłoni może Cię postarzać? Dbaj o nie przez cały rok, a zwłaszcza w czasie mrozów, by zawsze mogły być Twoją wizytówką. Dzięki temu unikniesz podrażnień skóry, nieprzyjemnego szczypania i uczucia pieczenia dłoni.