Dobrze dopasowany podkład jest podstawą każdego makijażu. Dzięki niemu jesteśmy w stanie poprawić wygląd skóry, ujednolicić jej koloryt oraz teksturę. Niestety, jeśli źle dobierzemy rodzaj podkładu do odcienia skóry możemy uwypuklić zmarszczki i przebarwienia, a nasza cera będzie wyglądać na zmęczoną. Na co zwrócić uwagę wybierając idealny odcień podkładu? Czy lepiej sprawdzą się podkłady sypkie czy o płynnej konsystencji? Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Na co trzeba zwrócić uwagę, wybierając podkład do twarzy?

Chcąc prawidłowo dobrać podkład do twarzy należy przede wszystkim zwrócić uwagę na takie cechy jak odcień podkładu, a także jego formuła. Kolejna kwestia to składniki aktywne zawarte w kosmetyku. Zawsze należy dopasować produkt do potrzeb skóry. Przykładowo, kwas hialuronowy świetnie sprawdzi się w przypadku cery suchej, ale zbyt duże nawilżenie u posiadaczek cery tłustej może prowadzić do tego, że zwiększa się wydzielanie sebum.

Jak dobrać odpowiedni odcień podkładu? Poznaj sprawdzone metody od Boneto

Wybierając podkłady do twarzy musisz pamiętać, że kosmetyki powinny być dobrane do tonacji twojej skóry. Zbyt jasny lub zbyt ciemny podkład będzie wyraźnie odznaczał się na linii żuchwy, przez co będzie wyglądać nieestetycznie. Najlepszy podkład to taki, który jest niewidoczny, zapewnia naturalne wykończenie, a przy tym tuszuje wszelkie niedoskonałości cery.

Chcąc dobrze dobrać kolor podkładu, warto sprawdzić jak będzie wyglądać na całej twarzy w dodatku przy różnych rodzajach światła. Może się okazać, że ten sam podkład w świetle dziennym zapewnia mocne krycie, a w sztucznym świetle daje efekt maski. Duże znaczenie ma także pora roku. Inaczej wybrany podkład prezentuje się na Twojej skórze zimą, a inaczej latem, gdy skóra na twarzy jest opalona. Dobrym pomysłem może być łączenie ze sobą poszczególnych odcieni, by wybrać taki, który będzie najmniej widoczny.

Jeśli masz wątpliwości przy doborze podkładu, warto wybrać jaśniejszy produkt, a później przyciemnić twarz przy pomocy pudru brązującego lub bronzera. Wszystko zależy jednak od typu cery. W przypadku cery dojrzałej lub suchej taka metoda może dodatkowo podkreślić zaczerwienienia i suche skórki.

W drogerii internetowej Boneto znajdziesz bogatą ofertę różnych odcieni podkładów, dzięki czemu z łatwością będziesz w stanie dobrać idealny podkład do koloru Twojej skóry. Pamiętaj, że dobrze dobrany podkład to gwarancja udanego makijażu, więc nie można jego wyboru pozostawiać przypadkowi.

Formuła podkładu, a typ skóry - jak wybrać odpowiedni kosmetyk?

Nie tylko odcień podkładu ma znaczenie. Równie ważna jest jego formuła i zawarte w nim składniki aktywne. Dobrze dobrany kosmetyk sprawia, że skóra wygląda na wypoczętą, zdrową i jest pełna blasku. Jak wybrać odpowiedni podkład w zależności od rodzaju cery?

Dobieranie podkładu idealnego - podsumowanie

Od dobrze dobranego podkładu zależy cały efekt makijażu. Źle dobrany podkład może sprawić, że skóra wygląda na zmęczoną, a niedoskonałości są wyeksponowane. Warto poświęcić trochę czasu i znaleźć idealny podkład, dzięki któremu każdego dnia będziesz wyglądać świeżo, promiennie i zdrowo niezależnie od okazji.