Wyjazdy integracyjne mogą składać się z 2 części – szkolenia i webinary, na których pracownicy zdobywają nowe narzędzia niezbędne do pracy, a także zabawy i rozrywki, dzięki którym można lepiej się poznać i miło spędzić czas. Przeczytaj poniższy artykuł i poznaj propozycje atrakcji, które mogą sprawdzić się również na Twoim wyjeździe integracyjnym!


W każdej firmie świetnym sposobem na nawiązanie lepszych kontaktów ze współpracownikami (a nawet i kadrą zarządzającą) są wyjazdy integracyjne. Ich istotnym elementem są zabawy i atrakcje, które rozluźnią atmosferę i zacieśnią więzi międzyludzkie. Jakie propozycje są często polecane? Sprawdź!

Wyjazdy integracyjne dla firm a zabawy indoor i outdoor

Zabawy indoor odnoszą się do tych realizowanych wewnątrz obiektów i budynków. Sprawdzą się przy niesprzyjającej pogodzie, ale nie tylko. Wpływają pozytywnie na rozwój komunikacji oraz integrują nawet duże zespoły pracownicze. Popularnymi zabawami indoor są choćby: kalambury, karaoke, wieloosobowe gry planszowe czy konkursy z nagrodami (np. różnego rodzaju testy wiedzy czy odpowiadanie na pytania na czas).

Z kolei zabawy outdoor realizowane są na zewnątrz, najlepiej przy sprzyjającej pogodzie. Mogą zawierać elementy współzawodnictwa, dążenie do osiągnięcia wspólnego celu. Świetnie sprawdzają się wszelkie aktywności na świeżym powietrzu – np. kajaki, wycieczki rowerowe, zwiedzanie jaskiń, wspinaczka i wiele innych. Warto łączyć zabawy drużynowe z relaksacyjną aktywnością w pięknym miejscu.

Szkolenia team building na wyjazdach firmowych

Istotnym elementem działań w każdej firmie jest intensywny proces budowania zespołu, wzajemne zaufanie i pomoc. Pracownicy powinni móc zawsze liczyć na siebie nawzajem i kompetentnie uzupełniać swoją pracę. Wyjazdy integracyjne dla firm powinny więc zawierać tzw. szkolenia team building, których celem jest poprawa funkcjonowania zespołu i zwiększenie wydajności pracy.

Przykładem takiej zabawy jest stworzenie 2 zespołów z pracowników. Każdy zespół dzieli się na 2 grupy. Jedna grupa obserwuje przez 60 sekund oryginalnie nakryty stolik znajdujący się w innym pomieszczeniu (na którym znajduje się nie tylko zastawa stołowa, ale i dekoracje), po czym biegnie do pokoju obok, gdzie znajduje się nienakryty stolik i druga grupa własnego zespołu. Opisując dokładne umiejscowienie poszczególnych elementów, musi – bez dotykania i pomocy własnych rąk – nakierować resztę grupy na idealne odwzorowanie nakrycia stołu. Wygrywa drużyna, której stolik po upływie wyznaczonego czasu (np. 3 minut) będzie najbliżej pierwowzoru.

Imprezy i wieczory tematyczne

Wyjazdy firmowe to nie tylko gry i zabawy, ale przede wszystkim – wspólna integracja bez żadnych podziałów. Dlatego świetnie sprawdzą się wszelkie wieczorki tematyczne (np. lata 60., lata 90., postacie z bajek itd.), na których wymagany jest określony dress code. Można również postawić na klasyczne potańcówki lub wspólną imprezę bez przebieranek. Organizacją atrakcji na wyjazdach firmowych zajmują się doświadczone firmy. Zawsze warto skorzystać z ich pomocy.