Odczuwasz czasem pieczenie stóp? Niestety, chwilowe uczucie gorąca w stopie może mieć formę palącego bólu. Jest to także jedna z przyczyn zaburzeń snu, ponieważ problem najczęściej nasila się w nocy. Dolegliwość ta wynika z wielu przyczyn, ale na szczęście istnieją skuteczne sposoby uporania się z tym problemem. Chcesz wiedzieć jakie? Czytaj dalej!


Uczucie gorąca w stopach w nocy — przyczyny dolegliwości

Uczucie gorących nóg to objaw różnych chorób. Problem ten może być odczuwalny również jako intensywne ciepło, pieczenie, uczucie naciągniętej skóry, drętwienie, mrowienie, a nawet ciężkość nóg.
Wśród najczęstszych przyczyn występowania gorąca w nogach w nocy należy wymienić: Uczucie gorąca w stopach w ciąży dotyka większości kobiet ze względu na większe ukrwienie i przyspieszony metabolizm. Dolegliwość ta również pojawia się jako objaw towarzyszący poważniejszych chorób, np. nowotworów, SM, sarkoidozy.

Gorące stopy a zapalenie rozcięgna podeszwowego

Gorące podeszwy stóp są również częstym objawem zapalenia rozcięgna podeszwowego, które stabilizuje stopę podczas chodzenia oraz odpowiada za jej ruchomość — napina się podczas każdego kroku i skoku.
Objaw gorących palców u nóg w tym przypadku pojawia się po odpoczynku, np. w nocy lub nad ranem i świadczy o przeciążeniu tkanki, która ulega zapaleniu. W tym przypadku można wspomagać się chłodzącym kremem do nóg, jednak istotna jest także pomoc specjalistów, aby nie doprowadzić do rozwoju ostrogi piętowej.

Jak radzić sobie z uczuciem gorących nóg?

Gorące palce u nóg w nocy pogarszają jakość snu. Na szczęście istnieją skuteczne strategie radzenia sobie z tym problemem. Warto tutaj wyszczególnić: Aby zaproponowane rozwiązania przyniosły realną ulgę, należy wdrożyć je jak najszybciej. Niestety powyższe strategie mogą okazać się niewystarczające, jeśli przyczyna dolegliwości jest poważna. W takim przypadku istotne jest zdiagnozowanie przyczyny i skorzystanie z pomocy lekarza.