Ogromna popularność, jaką zdobywają płaszcze z alpaki damskie, nie wzięła się znikąd. Ten rodzaj odzieży wierzchniej jest nie tylko estetyczny, wytrzymały, ale również przyjemny w dotyku. Emanuje także aurą egzotycznej nowości, jest oryginalny i niezwykle uniwersalny. Czy warto więc kupować płaszcze tego typu? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule. Sprawdź!

Płaszcze z alpaki damskie – skąd fenomen?

Płaszcze damskie wykonywane z wełny zawsze cieszyły się bardzo dużą popularnością. Obecnie jednak to wełna z alpaki, nie zaś wyłącznie wełna owcza, jest modnym materiałem w świecie mody, z którego wytwarza się płaszcze z alpaki damskie w bardzo wielu wydaniach. Dlaczego jest tak popularna? Czym się różni od owczej?

Wełna z alpak ma bardzo wysoką jakość. Jakość jest nierozerwalnie związana z procesem przetwarzania wełny tego typu, a także jej pozyskiwaniem. To zdecydowanie trudniejsze zadanie niż pozyskiwanie wełny owczej, dlatego producenci muszą do całego procesu przykładać się znacznie dokładniej. Nie ma miejsca na wiele pomyłek, dlatego uzyskany materiał ma bardzo wysoką jakość oraz trwałość.

Na cenę płaszczów damskich z alpak wpływa więc skomplikowanie procesu pozyskiwania i przetwarzania wełny, która uważana jest za materiał luksusowy. Płaszcze tego typu są jednak droższe także z innych względów, o których warto wiedzieć.

Płaszcze damskie z alpaki = wysoki komfort!

Wełna z alpaki jest materiałem, który wyjątkowo dobrze izoluje ciało od chłodu powietrza jesienią oraz zimą. Płaszcz damski z alpaki jest uznawany przez wiele użytkowniczek za jedno z najcieplejszych rodzajów okryć na chłodniejsze pory roku. Nie pozwala marznąć nawet tym kobietom, które mają wyjątkową tendencję do wychładzania ciała.

Termoizolacja to jeden aspekt komfortu cieplnego. Ważne jest także to, aby płaszcz, który założysz, umożliwiał twojej skórze oddychanie. Nadmiar ciepła wydostanie się przez materiał do otoczenia, jednak przenikliwy, chłodny wiatr nie przedostanie się pod spód. Oto klucz do poczucia komfortu bez względu na warunki panujące za oknem. Płaszcze z alpaki damskie są świetnym wyborem na jesień i zimę. Funkcjonalne, świetnie skrojone, mają także niepowtarzalną estetykę.

Struktura płaszczu z alpaki jest także niezwykle miękka. Wystarczy, że założysz dowolny model, aby przekonać się o tym, jak przyjemny jest w dotyku. To dla wielu pań ogromna zaleta, sprawiająca, że czują się przytulnie otulone w najbardziej nieprzyjemne jesienne dni!

Cechy płaszcza przemawiające za zakupem

Odzież wierzchnia tego typu jest bardzo wytrzymała, dlatego jeden płaszcz posłuży ci przez kilka sezonów bez oznak starzenia czy zniszczenia materiału. Poza tym wełna z alpak jest materiałem odpornym na zabrudzenia. Gdy jednak do zabrudzeń dojdzie, łatwo dają się wywabić bez szkody dla trwałości płaszcza i jego estetyki. Wełna z alpaki nie zatrzymuje także kurzu czy nieprzyjemnych zapachów z otoczenia, co jest dodatkowym atutem dla kobiet z wrażliwym powonieniem czy z alergią na roztocza.

Kolejna istotna kwestia – bezpieczeństwo. Niektóre z pań mogą mieć alergię na lanolinę występującą naturalnie w wełnie owczej. Wełna z alpaki jest pozbawiona tego związku, jest więc odpowiednia dla osób, które nie mogą nosić wełnianych ubrań.


Estetyka płaszczy jest trudna do porównania z jakąkolwiek inną. Te płaszcze wyglądają świetnie bez względu na krój, a ich struktura sprawia, że delikatnie błyszczą, gdy pada na nie światło. Takiego płaszcza nie powinno zabraknąć i w twojej szafie!