Dzień ślubu i wesela to jeden z najważniejszych momentów w życiu. Aby pozostał w pamięci jako wyjątkowy, należy zatroszczyć się o perfekcyjną organizację ceremonii. Dzięki niej zarówno para młoda, jak i goście będą przez lata mogli cieszyć się wspaniałymi wspomnieniami z uroczystości. Ponieważ zorganizowanie wesela nie jest zadaniem łatwym, podpowiadamy, jak sobie z nim sprawnie poradzić.

Ustal termin ślubu i wybierz salę weselną

Najważniejszy element przygotowań przedślubnych stanowi ustalenie optymalnego terminu uroczystości, zarezerwowanie go w kościele lub urzędzie, przemyślenie, kto może być świadkiem na ślubie, a także wybór miejsca, w którym będą bawić się goście.

Należy pamiętać, aby zrobić to z odpowiednim wyprzedzeniem - zwłaszcza, jeśli młodzi i ich rodzice planują zabawę weselną w cieszących się największą popularnością zabytkowych dworkach czy klimatycznych pałacykach. Wybierając salę, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę jej wielkość - inna powierzchnia parkietu będzie potrzebna w przypadku uroczystości kameralnej, a inna, gdy przyszli małżonkowie marzą o hucznym balu tanecznym. Warto uwzględnić odległość sali weselnej od miejsca zaślubin i lokalizacji kwater, w których można zapewnić nocleg przyjezdnym gościom.

Zadbaj o ślubne i weselne stylizacje

Na ślubie i weselu najważniejsi są państwo młodzi. To oni powinni błyszczeć na tle innych gości, stąd trzeba zadbać o ich nienaganny wizerunek. Wyjątkowy charakter uroczystości musi podkreślać strój przyszłych małżonków. W przypadku pana młodego jest to elegancki garnitur, koszula, ewentualnie kamizelka, a także krawat bądź muszka.

Z kolei kobieta powinna olśniewać piękną suknią - w wersji bardzo strojnej lub w odsłonie minimalistycznej, a także dodatkami: biżuterią ze szlachetnych kruszców, butami czy torebką. Koniecznie musi też zatroszczyć się o efektowną fryzurę i make up. Aby mieć pewność że będą udane, najlepiej wygospodarować czas na próbny makijaż i upięcie włosów w salonie urody. 

Przygotowane stylizacje trzeba koniecznie uwiecznić na zdjęciach, zamawiając profesjonalną sesję fotograficzną. Warto również zorientować się, ile kosztuje kamerzysta na wesele, i jeśli jego usługi nie przekraczają finansowych możliwości państwa młodych oraz ich rodziców, nagrać całą uroczystość na taśmę filmową.

Zapewnij niezapomnianą oprawę wesela

Aby goście weselni wyśmienicie się bawili, na przyjęciu nie powinno zabraknąć rozmaitych atrakcji - zarówno dla podniebienia, jak i ducha. Warto skorzystać z oferty sprawdzonej firmy cateringowej i renomowanej cukierni, która przygotuje przepyszny i efektowny tort. 

Gwarancję dobrej zabawy stanowi również atrakcyjna muzyka, trafiająca w gusta i upodobania uczestników uroczystości. Można skorzystać z usług DJ-a, wodzireja lub zamówić występ kapeli, która zagra covery najpopularniejszych przebojów. 

Niebagatelne znaczenie ma także wystrój sali weselnej, w tym różnobarwne balony, konfetti, serpentyny czy dekoracje kwiatowe. Jeśli państwo młodzi i ich rodzice dysponują sporym budżetem, liczba atrakcji, jakie można zaproponować gościom, jest właściwie nieograniczona. Warto na przykład dowiedzieć się, ile kosztuje fotobudka na wesele. W ostatnich sezonach jej wynajem stanowi jeden z najpopularniejszych pomysłów na urozmaicenie zabawy.