Prezent dla dziecka może być praktyczny i pożyteczny – jak hulajnoga. Pomoże maluchowi rozwinąć koordynację ruchową i wprowadzić zdrowe nawyki, a gdy będzie jeździł na niej w parku, poczuje, że jest niezależny! Oto kilka podpowiedzi, jak wybrać najlepszy model.

Hulajnoga dla dzieci – o czym trzeba wiedzieć przed zakupem?

 

Hulajnoga to świetny prezent dla małych i dużych dzieci. Chociaż w sklepach jest dostępnych wiele modeli, nie warto wybierać pierwszego z brzegu – ten zakup powinien być przemyślany. Sprzęt trzeba dobrać przede wszystkim do wieku dziecka i jego predyspozycji fizycznych. Ważna jest też jakość produktu – dobra hulajnoga dziecięca powinna być zarazem lekka i mieć solidną konstrukcję. Warto się zastanowić, czy chcemy kupić tradycyjną hulajnogę, czy modną ostatnio elektryczną wersję. Niezależnie od modelu, musi on też spełniać wymogi bezpieczeństwa!

Hulajnoga dwukołowa dla dzieci – elektryczna czy tradycyjna?

 

Hulajnogi elektryczne zdobyły ostatnio sporą popularność – są świetną alternatywą dla rowerów. Czy taki sprzęt nadaje się dla dzieci? E-hulajnoga osiąga znacznie wyższą prędkość od jej tradycyjnej wersji, dlatego nie jest odpowiednim prezentem dla maluchów, bo mogą sobie zrobić krzywdę. Zgodnie z przepisami, mają prawo z nich korzystać dzieci powyżej 10 roku życia, które mają kartę rowerową. Odpowiednia dla maluchów jest tradycyjna hulajnoga dwukołowa, która sprawi wielką radość, jeśli dzieci nie potrafią usiedzieć w miejscu i lubią przebywać na dworze. Nawet jeżeli nie spędzają chętnie czasu na świeżym powietrzu, taki prezent na Dzień Dziecka może je nakłonić do podjęcia aktywności fizycznej, która jest niezwykle ważna. 

Hulajnoga dwukołowa dla dziecka – jak ją dobrać do wieku malucha?

 

Małe dzieci też mogą jeździć na hulajnogach, ale dla tych poniżej 3 roku życia, które nie mają jeszcze dobrej koordynacji ruchowej, lepsze będą modele, które można przekształcić w jeździk. Przyjmuje się, że pociecha, która przekroczy wiek 3 lat, poradzi sobie już z bardziej zaawansowanym sprzętem – hulajnogą trójkołową. Dwukołowce natomiast są przeznaczone dla dzieci od 4 roku życia i tu elementem istotnym jest waga dziecka, która powinna osiągnąć 20 kg. W praktyce często oznacza to, że dopiero 5- lub 6-latek jest w stanie poruszać się na hulajnodze dwukołowej. 

Oznaczenia wieku, które znajdziemy na produktach to nie wszystko – dzieci rozwijają się w różnym tempie, a w przypadku hulajnogi o parametrach doboru decyduje waga i wzrost. Z tego względu nie powinno się kupować za dużego sprzętu, z myślą, że pociecha do niego dorośnie – jeśli drążek będzie za wysoko, utrudni to jazdę. Dobra wiadomość jest taka, że można kupić wariant z regulowaną wysokością Takim modelem jest hulajnoga dwukołowa dla dzieci od Pastelove. Wybierając tego typu sprzęt dla kilkuletniego malucha, nie można zapominać, o detalach, które zadecydują o bezpieczeństwie – antypoślizgowe rączki i hamulec na tylnym kole są niezbędne.

Hulajnogi dwukołowe dla dzieci – model dla chłopca i model dla dziewczynki

 

Hulajnoga, która będzie prezentem dla dziecka, powinna być nie tylko funkcjonalna i bezpieczna, ale też atrakcyjna wizualnie. Maluchy uwielbiają rzeczy, które się wyróżniają, dlatego warto postawić na energetyczne kolory. Dla dziewczynek, które lubią księżniczki Disneya, można wybrać różową hulajnogę. Model dla chłopca też nie powinien być nudny – zielona lub niebieska hulajnoga z pewnością ucieszy malca. Wybierając taki prezent dla dziecka, można stworzyć cały zestaw, dobierając pod kolor kask i ochraniacze. Hulajnoga na pewno sprawi dziecku radość, ale ważne, żeby była odpowiednio dopasowana pod względem wieku, wzrostu i umiejętności.