Okres wiosenno- letni to czas, kiedy chętnie przebywamy z naszymi pociechami na zewnątrz. Ciesząc się piękną pogodą, powinniśmy mieć na uwadze również fakt, jak istotna jest odpowiednie ochrona malucha w tym okresie. Skóra dzieci oraz ich delikatne organizmy, szczególnie wrażliwe są na promieniowanie UV. Jak skutecznie je przed nim chronić? Podpowiadamy.

 

Po pierwsze – stosowanie odpowiednich kosmetyków

Przed opuszczeniem domu, konieczne jest posmarowanie skóry dziecka kremem z filtrem ochronnym. Na rynku dostępne są kosmetyki różniące się wskaźnikiem ochrony SPF. W przypadku niemowląt i małych dzieci, najlepiej postawić na kremy SPF50+. U starszych dzieci, można pokusić się o kosmetyki z nieco niższym wskaźnikiem. Odpowiednie będą kremy z filtrem SPF30+, choć im wyższą ochronę wybierzemy, tym lepiej. To, o czym jeszcze warto pamiętać, to fakt, że podczas wybierania kosmetyków przeciwsłonecznych dla najmłodszych, warto zwrócić również uwagę na szerokie spektrum ich działania. Powinny one bowiem chronić zarówno przed promieniowaniem UVA, jak i UVB.

Po drugie – dobór odpowiedniej odzieży

Wybierając się na spacer z dzieckiem w sezonie wiosenno- letnim, trzeba zwrócić również szczególną uwagę na dobór odpowiedniej odzieży dla malucha. To, czego niewątpliwie nie powinno zabraknąć w letniej stylizacji naszej pociechy, to nakrycie głowy. W przypadku małych mężczyzn, dobrym rozwiązaniem będzie czapka z daszkiem dla chłopca. Warto mieć na uwadze jednak fakt, że tego typu nakrycia głowy nie zabezpieczają uszu i szyi malucha, które również są podatne na promieniowanie słoneczne i związane z nim poparzenia. Dlatego też lepszą opcją będą modele, wyposażone w dodatkowe wiązanie pod szyją, pozwalające zakryć uszy dziecka, takie jak czapka z daszkiem dla chłopca od Coccodrillo. Doskonałą alternatywą dla tego typu nakryć głowy, jest również kapelusz dla chłopca. Dzięki temu, że został wyposażony w rondo, ochrania większą powierzchnię ciała, rzucając na nią cień. Decydując się na to rozwiązanie, warto wybrać kapelusz dla chłopca od Coccodrillo.

W przypadku młodych dam, również dobrym rozwiązaniem będzie czapka z daszkiem, choć przyglądając się obowiązującym trendom, zdecydowanie częściej w letnich stylizacjach, króluje kapelusz dla dziewczynki. Jest to doskonały wybór, który nie tylko zapewnia odpowiednią ochronę przed słońcem, ale prezentuje się niezwykle efektownie i uroczo. Jeżeli poszukujemy wysokiej jakości, efektownego, a jednocześnie wygodnego modelu, to cechy te ma niewątpliwie kapelusz dla dziewczynki w ofercie Coccodrillo. Warto sprawdzić dostępne w sklepie propozycje, gdyż zdecydowanie jest w czym wybierać.

Po trzecie – spożywanie odpowiedniej ilości płynów

W okresie wiosenno- letnim, nie tylko należy pamiętać o stosowaniu kosmetyków z filtrem czy zabieraniu ze sobą ochrony na głowę. Równie istotne jest spożywanie dostatecznej ilości płynów, w tym przede wszystkim wody. Dzieci powinny regularnie się nawadniać, a pieczę nad tym muszą sprawować ich opiekunowie. Na spacery zawsze należy zabierać ze sobą dużą butelkę napoju i pilnować, aby maluch regularnie go spożywał.