Planowanie prezentu dla przyszłej mamy jest wyzwaniem, zwłaszcza jeśli nie jest się rodzicem. Prezent na tą okazję powinien być wyjątkowy i praktyczny. Wybór prezentów dla przyszłych mam jest naprawdę ogromny, co może sprawić, że zdecydowanie się na konkretną rzecz, może być dość trudne. Oto kilka pomysłów na prezent dla przyszłej mamy. 

 

Lista praktycznych prezentów, które pomogą w opiece nad dzieckiem 

Kokon niemowlęcy — to rodzaj nakładki na łóżeczko, która pozwala na bezpieczny sen i odpoczynek niemowlaka. Wykonany jest z miękkiej tkaniny, która otula dziecko, tworząc bezpieczne i przytulne miejsce. Elastyczne ramię sprawia, że można go łatwo dopasować do łóżeczka i wielkości dziecka, jednocześnie zapewniając dziecku bezpieczeństwo. 

Kołderka — utrzymuje ciepło i zapewnia dziecku komfort podczas leżenia i spania w łóżeczku lub wózku. Wykonana jest z bezpiecznego materiału, który jest przyjazny dla skóry. Kołderka powinna być również lekka, aby nie ograniczać ruchów dziecka, ale jednocześnie na tyle gruba, aby utrzymać ciepło.

Rożek niemowlęce — jest miękkim i wygodnym produktem, służącym do trzymania dziecka w pozycji półsiedzącej. Rożek dla dziecka zazwyczaj posiada miękki materiał, jednak na tyle sztywny, aby odpowiednio asekurować dziecko. 

Pościel dla dziecka — przyszłej mamie możemy podarować również zestaw pościeli niemowlęcej. Składa się on zazwyczaj z poduszki, kołdry i prześcieradła. Dostępne są również zestawy bardziej rozbudowane — mogą np. zawierać również dopasowany kolorystycznie kocyk. 

Poduszka do karmienia — niezastąpiony gadżet dla mamy, który z pewnością się sprawdzi w codziennej opiece nad rosnącym maluszkiem. Poduszka ma specjalny kształt rogala, który pozwala na bezpieczne trzymanie dziecka podczas karmienia. Materiał na poduszce nie podrażnia maluszka, ponieważ jest on miękki, pozwalając na wygodne leżenie. 

Śpiworek do wózka i łóżeczka — to kolejna niezbędna rzecz, dla przyszłej mamy. Jest on wyposażony w różne funkcje, które zapewniają bezpieczeństwo maluszka — wygodne wiązanie, kaptur. Śpiworek zapewnia maluchowi ochronę przed zimnem, dlatego idealnie pasuje również do wózka. 

Zestaw dla noworodka wyprawkowy — możesz również sprawić przyszłej mamie zestaw wyprawkowy, na który składają się różne elementy — kocyki, śpiwory, poduszki do karmienia, pościel, ochrona na łóżeczko, ręczniki, pieluchy itp. Jest to bardzo fajny pomysł na prezent od grupy —- możecie wspólnie kupić większy zestaw i nie martwić się o powtórzenie prezentów. 

Kosmetyki dla mamy

Bardzo fajnym pomysłem na prezent dla przyszłej mamy będzie prezent typowo dla niej. Ciało kobiety w czasie ciąży i po porodzie się zmienia, dlatego wymaga również specjalnej pielęgnacji. Dlatego idealnym pomysłem będą również kosmetyki dla mam, np. balsam na rozstępy, czy ujędrniający. 

Wyposażenie dziecięcego pokoju

Możesz również podarować mamie element wyposażenia pokoju dziecięcego. W zależności od funduszy może to być szafka, lampka nocna, przewijak, łóżeczko, komoda. Nie zapomnij również o pluszakach, czy fajnych gadżetach do pokoju (np. wesołe naklejki na ścianę, obrazki).