Sebum, czyli łój skórny to poważny problem wielu osób i co najważniejsze, nie wiele z nich zdaje sobie sprawę, że można z nim skutecznie walczyć. Często to nierówna walka, ale warto. Sprawdźmy, jak zniwelować tłustą skórę przy pomocy dobrej jakości kosmetyków!

 

Czym jest sebum?

Zanim przejdziemy to sposób radzenia sobie z sebum, wyjaśnijmy sobie pokrótce czym ono tak naprawdę jest. Sebum to oleista substancja, która jest wytwarzana przez gruczoły łojowe skóry. Jest to rodzaj oleju, który pomaga utrzymać skórę w zdrowiu i dobrej kondycji. Ma właściwości, które pozwalają skórze pozostać elastyczną oraz chroni ją przed uszkodzeniami mechanicznymi i szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Wytwarza się w gruczołach łojowych skóry, które są rozmieszczone równomiernie na całym ciele. Niestety gdy jego produkcja zostaje zaburzona, a nadmiar utrudnia codzienną egzystencję, należy z nim walczyć – tylko jak to zrobić?

Jak zniwelować nadmiar sebum na twarzy?

Nadmiar sebum to problem, z którym zmaga się wielu ludzi. Nawet jeśli wydaje się, że jest to nie do wyeliminowania, istnieje wiele sposobów, aby go kontrolować. Przede wszystkim ważne jest, aby utrzymać skórę w czystości, unikając mycia twarzy zbyt często i nazbyt intensywnie o czym przeczytacie na https://skin79-sklep.pl/blog/sebum-co-to-jest-i-jak-sobie-radzic-z-lojem-skornym. Użycie lekkich kosmetyków do pielęgnacji skóry również może pomóc w zmniejszeniu ilości sebum. Dodatkowo, wskazane jest stosowanie kremów zawierających kwas salicylowy, który pomaga złuszczać martwe komórki skóry, reguluje wydzielanie sebum i zmniejsza zaczerwienienia. Kolejnym sposobem walki z nadmiarem sebum jest stosowanie maseczek do twarzy z glinki i glinki kaolinowej, które znajdziecie na https://skin79-sklep.pl/category/maski-na-twarz. Zawarte w glince składniki pomagają wyregulować wydzielanie sebum i złagodzić trądzik. Oprócz tego, zaleca się spożywanie dużych ilości wody i pokarmów bogatych w witaminę A, która pomaga w utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry. Używanie kremów, które zapobiegają przesuszaniu skóry, a także regularne stosowanie preparatów ochronnych w ciągu dnia również będzie pomocne w procesie regulacji pracy gruczołów.

Nadmiar sebum na głowie – czyli mocno przetłuszczająca się skóra głowy!

Wiele osób zmagających się z nadprodukcją sebum na twarzy uskarża się również na ten sam problem w przypadku skóry głowy. Aby walczyć z tym problemem, oprócz odpowiedniej diety i nawodnienia, warto zastosować dobre kosmetyki do pielęgnacji włosów i skóry głowy. Im bardziej naturalny skład, tym lepszy. Dlatego koreańskie kosmetyki – szampony, odżywki, maski do mocno przetłuszczających się włosów świetnie spełnią tutaj swoją rolę.