Łazienka to w zasadzie pomieszczenie wielofunkcyjne. Najczęściej mieści w sobie nie tylko strefę kąpielową, ale i WC, pralnię oraz suszarnię. Problematyczny może być metraż łazienki. W jednych łazienkach każdy centymetr jest na wagę złota. W innych natomiast jest bardzo dużo miejsca plus okno dachowe lub tradycyjne. W artykule wyjaśniamy, jak zaaranżować łazienkę w korzystny sposób i dlaczego warto zainwestować w suszarki kondensacyjne z pompą ciepła.  


W dzisiejszych czasach każdy powinien stawiać na innowacyjny i energooszczędny sprzęt. Przestarzałe produkty AGD nie mają nowoczesnych funkcji, przez co nie mogą zapewniać już najlepszych efektów. Branża AGD stale się rozwija. Im bardziej zaawansowana technologia, tym większa oszczędność czasu i pieniędzy. Pralka i suszarka z pompą ciepła najczęściej jest wstawiana do łazienki. W tym przypadku liczy się nie tylko funkcjonalność tych urządzeń, ale i design. W zasadzie właściciele dużych domów jednorodzinnych mogą sobie pozwolić na wyznaczenie odrębnego pomieszczenia na pranie i suszenie odzieży. Duże łazienki można spotkać w starym budownictwie. W innych przypadkach mikroskopijne łazienki w blokach z wielkiej płyty ograniczają rozwiązania, jakimi są suszarki bębnowe. Z tego powodu warto zwrócić uwagę na rozmaite sposoby na zabudowę łazienki, które można przenieść do własnego domu lub mieszkania. Dla większości osób mokre ubrania mogą stanowić problem. Nie wszędzie pranie dobrze schnie, przez co mogą pojawić się nieprzyjemne zapachy. Ratunkiem jest suszarka kondensacyjna wyposażona w pompę ciepła. Dzięki innowacjom, takim jak pompy ciepła, każde gospodarstwo może zauważyć dużo niższe zużycie energii. Suszarki z pompą ciepła doskonale sprawdzą się w czasach kryzysu energetycznego i drożejącej energii elektrycznej. 

Dlaczego suszarka wolnostojąca odchodzi do przeszłości? 

Typowa rozkładana suszarka to gadżet, który jeszcze jakiś czas temu dominował w polskich łazienkach. Taka suszarka byłą też wystawiana na balkony lub do ogrodów. Można ją było zauważyć też w innych pomieszczeniach mieszkalnych, zwłaszcza gdy w domu była mała łazienka. Proces suszenia odzieży mógł się skomplikować w mieszkaniach narażonych na wilgoć, w pomieszczeniach o niskiej temperaturze i z nieprawidłowym systemem wentylacji. Suszenie prania może trwać nawet kilka dni. Problemem jest zapach stęchlizny. Pranie trzeba ponownie przeznaczyć do prania. Osoby, które są przyzwyczajone do życia w zawilgoconych mieszkaniach, mogą w ogóle nie odczuwać tego przykrego zapachu. W konsekwencji ich odzież ma nieatrakcyjny zapach, co dopiero da się poczuć poza domem (na przykład w pracy). W takich trudnych przypadkach koniecznie trzeba skorzystać z suszarki z pompą ciepła Electrolux. Do bębna suszarki wkłada się mokrą odzież, a po chwili całe pranie jest suche i pachnące. Parametry suszenia pozwalają na suszenie ubrań wykonanych z bardzo delikatnych tkanin. W grę wchodzi również suszenie wełny. Można też skorzystać z opcji suszenia obuwia. 

Dla kogo suszarka kondensacyjna z pompą ciepła? Pompa ciepła w suszarce

Innowacyjne suszarki do prania są idealne dla konsumentów, którzy nie chcą mieć na widoku non stop suszącego się prania. Ubrania suszone na rozkładanych suszarkach nie powinny zajmować tak wiele miejsca i nie powinny też zaburzać estetyki domu. Jako przykład można podać wizytę niespodziewanych gości, którzy zastają w pokoju suszarkę z rozwieszoną bielizną osobistą. Trzeba przyznać, że taka sytuacja może być dość kłopotliwa. Denerwujący może też być czas suszenia prania tą metodą. Oznacza to, że przy faktycznie dużym praniu trzeba mieć kilka rozkładanych suszarek. Dlatego nowoczesne gospodarstwa domowe wybierają suszarki kondensacyjne z pompą ciepła. Kierunek otwierania drzwi można dopasować do warunków panujących w danym mieszkaniu. Można bez problemu regulować temperaturę suszenia. Suszenie odbywa się w niższej temperaturze, co ma korzystny wpływ na stan ubrań. Pompy ciepła w suszarkach pozwalają na wdrożenie wielu oszczędności. Suszarka z pompą ciepła jest obecnie sprzedażowym hitem. 

Suszarki kondensacyjne z pompą ciepła, czyli sprzęt na miarę XXI wieku

Współcześni konsumenci chcą wiedzieć, w jaki sposób za pomocą innowacyjnego sprzętu AGD mogą poprawić komfort swojego życia. Bardzo chętnie wymieniają stary sprzęt na nowy. Nie trzeba ich do tego wcale zbytnio przekonywać. Każdy po prostu chce żyć lepiej i wygodniej. Coraz więcej osób wybiera produkty marek, które mają ciekawą filozofię do zaoferowania. W przypadku Electrolux technologia łączy się z miłością do środowiska naturalnego. Marka skutecznie edukuje, w jaki sposób ludzie mogą korzystać z dobrodziejstw cywilizacji, przy zachowaniu szacunku dla natury. Electrolux jest więc marką idealną dla osób, które chcą prowadzić ekologiczny styl życia. Piękna misja i wspaniałe produkty sprawiają, że jest to marka uwielbiana na całym świecie. 
 
Artykuł powstał w ramach współpracy z marką Electrolux