Organizacja ślubu i wesela jest czasochłonna i bywa męcząca. Ale jednak największym problemem są koszty. Aktualnie chyba wszystko zdrożało, a to oznacza, że także koszty wesela będą wyższe. Czy można więc jakoś zaoszczędzić? Oczywiście, że tak! Z naszymi 5 radami to się uda. Naprawdę warto z nich korzystać.

 

Rada 1: kup suknie ślubną na wyprzedaży

Wybór sukni ślubne dla każdej kobiety ma znaczenie i to bardzo duże znaczenie. Cóż, prawda jest taka, że każda przyszła panna młoda chce prezentować się obłędnie i rzeczywiście na pewnych rzeczach niekoniecznie chce oszczędzać. Na szczęście można świetnie wyglądać, a przy tym nie płacić dużo za suknię ślubną. Jak to zrobić? Pewne jest to, że nie ma sensu kupować używanej kreacji, które często i tak mają bardzo wysoką cenę. Zdecydowanie lepiej kupić suknie ślubną w promocji. Bez problemu możecie aktualnie znaleźć wyprzedaż sukni ślubnych. Nawet jeżeli macie ślub za rok, to zakup kreacji już teraz jest naprawdę świetnym rozwiązaniem. Często możecie zakupić suknie za połowę wartości. Tanie suknie ślubne z wyprzedaży są nowe i nie mają żadnych defektów. Mogą co najwyżej pochodzić z zeszłorocznych kolekcji, ale to akurat nie jest żadnym problemem, bo nadal wpisują się w aktualne trendy. Rzecz jasna nie tylko na zakupie sukni ślubnej można zaoszczędzić, gdyż w promocji można znaleźć też garnitur czy smoking. Pamiętajcie jeszcze, że obuwie wcale nie musi pochodzić z salonu z odzieżą ślubną. Jeżeli chcecie również po weselu nosić takie obuwie, to zrezygnujcie z kupna białych czółenek z wykończeniem zamszowym. Warto natomiast postawić na czółenka czy szpilki w kolorze srebrnym czy złotym, które są modne i bez problemu dobierzecie je do codziennych czy wyjściowych outfitów.

Rada 2: bądź Zosią samosią

Zatrudnienie organizatora ślubnego, czyli wedding plannera wiąże się z wysokimi kosztami. Z jednak strony można zaoszczędzić sporo czasu, ale z drugie za usługi trzeba sowicie zapłacić. Dlatego z jego zatrudnienia lepiej zrezygnować i wszystko zorganizować samodzielnie i to od A do Z. Pamiętajcie, że zbliżający się ślub oraz wesele ma Was cieszyć i powinniście się także cieszyć z wybierania kwiatów, smaku tortów czy cateringu. Swoją drogą samodzielnie organizacja sprawi, że wszystko będzie Wam odpowiadać w 100%.

Rada 3: zrezygnuj ze strojenia kościoła

Jeżeli decydujecie się na uroczystość religijną, to nie musicie wcale wybierać opcji strojenia kościoła, która jest bardzo kosztowna. Zdecydowanie lepiej zaoszczędzone pieniądze wydać na podróż poślubną. Jeżeli jednak nie wyobrażacie sobie, że kościół nie będzie przystrojony, to zróbcie to samodzielnie. Takie rozwiązanie pozwoli Wam zaoszczędzić przynajmniej 50% kosztów. A to całkiem sporo.

Rada 4: zrób zaproszenia samodzielnie

Zakup zaproszeń także wiąże się z kosztami i to wcale niemałymi. Zasadniczo wszystko zależy od Waszych preferencji co do modelu zaproszeń. Te naprawdę eleganckie są całkiem drogie. Z kolei tanie już nie prezentują się najlepiej i są nieco pospolite bądź też tandetne. Na szczęście nie musicie wcale rezygnować z eleganckich zaproszeń, a przy tym nie musicie płacić za nie dużych pieniędzy. Jak to zrobić? Oczywiście takie zaproszenia wystarczy wykonać samodzielnie. Owszem będzie trzeba nieco się napracować, ale jednak może sprawić Wam to dużo frajdy i jeszcze więcej satysfakcji. Po latach zawsze możecie wspominać ten czas zabawy.

Rada 5: rezerwuj salę weselną z wyprzedzeniem

Warto, a nawet trzeba rezerwować salę weselną wyprzedzeniem i to nie tylko dlatego, że jest to konieczne, bo potem może już nie być miejsca. Otóż ma to także duże znaczenie z innego powodu. A mianowicie rezerwując salę wcześniej, zapłacicie cenę za przysłowiowy talerzyk, która obowiązuje w tym roku. A to pozwoli na duże oszczędności. Pamiętajcie, aby podpisać umowę, w której będzie znajdował się punkt o cenie za osobę. Analogicznie sytuacja wygląda w przypadku wynajęcia DJ czy fotografa. Swoją drogą chcąc zaoszczędzić, możecie zrezygnować z wynajęcia kamerzysty, bo i tak wszyscy mają smartfony i zapewne nagrają fajne filmiki z Waszego dnia. Jeżeli chodzi o fotografa, to raczej zachęcamy do wynajęcia go, bo zyskacie profesjonalną sesję.