Praca to miejsce, w którym spędzamy dużo czasu. Nie dziwi więc fakt, że to, jak wyglądamy ma równie istotne znaczenie jak to, co mamy do powiedzenia. Reprezentujemy przecież instytucję, która nas zatrudnia, a dodatkowo markę osobistą - siebie. Ubiór świadczy o profesjonalizmie i kulturze, dlatego stylizacje biznesowe odgrywają coraz większą rolę u każdej pracującej kobiety. Nie wiesz, jak ubrać się na spotkanie z kluczowym partnerem? Chcesz poznać sposoby łączenia poszczególnych elementów garderoby, aby prezentować się adekwatnie do sytuacji? W naszym artykule znajdziesz praktyczne porady!

Stylizacje biznesowe damskie - jakich zasad przestrzegać?

W przypadku formalnych spotkań biznesowych strój powinien być bardziej wyrafinowany, niż ten, który nosisz na co dzień do pracy. Tego typu ubranie biznesowe określane jest jako business formal. Co je wyróżnia? Przede wszystkim prostota, stonowane barwy (czerń, szarość, granat, odcienie nude czy pastele) oraz wysoka jakość tkanin i obuwia. Celem takiej stylizacji jest podkreślenie wagi spotkania, a także profesjonalnej postawy wobec firmy.

Zwróć również uwagę na długość swoich spódnic i sukienek. Optymalne rozwiązanie to długość midi lub nieco krótsza, ale sięgająca do kolan. Podczas spotkań biznesowych koniecznie zakrywaj ramiona i unikaj głębokich dekoltów. Staraj się również nie przesadzać z fryzurą i makijażem - zbyt duża ekstrawagancja w tym zakresie może nie zostać dobrze odebrana.

Stylizacja biznesowa - jakie zestawiania zawsze się sprawdzą?

Stylizacja biznesowa damska pozwala na założenie klasycznego kostiumu złożonego z żakietu i spodni bądź z żakietu i spódnicy zestawionych z jasną koszulą. Ważne, aby pamiętać także o odpowiednim obuwiu, które powinno być pełne i na średnim obcasie.

Strój biznesowy damski zakłada wiele rozmaitych wariantów. Zanim jednak uzupełnisz swoją szafę o nowe ubrania, przyjrzyj się swojej sylwetce i indywidualnym preferencjom. Prawdziwa klasyka, czyli elegancka ołówkowa spódnica z wysokim stanem i włożoną wewnątrz koszulą? A może dopasowane cygaretki z koszulą i nieco dłuższą marynarką? Wybór należy do Ciebie! Jakie jeszcze elementy garderoby warto mieć w swojej szafie?

Tego typu stylizacje powinny być nie tylko eleganckie, ale także komfortowe, aby dodać Ci pewności siebie. Sięgaj po wygodne kroje, które nie ograniczają ruchów oraz wysokiej klasy, dobre i oddychające materiały, wyglądające szlachetnie i estetycznie. Może to być: bawełna, wiskoza, jedwab, modal, a także mieszanki z małą ilością poliestru. Właśnie takie elementy garderoby, wykonane z najwyższej jakości tkanin oraz dzianin znajdziesz w outlecie Patrizia Aryton.

Dodatki, czyli uzupełnienie stylizacji

Jak dobrać dodatki? Wbrew pozorom stylizacje biznesowe można uzupełnić o modne i stylowe akcesoria. Na rozmowę z kontrahentem zabierasz ze sobą ważne dokumenty? Wybierz aktówkę, torbę na laptopa lub elegancką torebkę. Lekko usztywnione, lakierowane torebki na pasku doskonale uzupełnią każdą stylizację, a także dodadzą jej powagi. Nie rezygnuj z biżuterii, zdecyduj się jednak na nieco subtelniejsze ozdoby.

Czego unikać w eleganckich stylizacjach?

Styl biznesowy damski z całą pewnością nie pozwala na obcisłe, prześwitujące czy nadmiernie zdobione elementy garderoby. Opinające spodnie nigdy nie zyskają miana eleganckich, podobnie jak przepych i duża różnorodność kolorystyczna. Do biura wybieraj raczej tkaniny stonowane, szlachetnie i jakościowe.

Nieformalny strój biznesowy

Część firm już podczas rozmowy kwalifikacyjnej sygnalizuje wymagania dotyczące biurowego ubioru. Niektóre z nich stawiają na ścisły dress code i mocno formalne zasady stroju, które zakładają raczej stonowaną paletę kolorystyczną oraz ponadczasowe kroje i fasony. Z kolei inne gwarantują większą swobodę - to nieformalny strój biznesowy, czyli tzw. business casual.

W tym przypadku strój do pracy może zawierać wzorzyste sukienki, spodnie jeansowe, czy ozdobne bluzki, jednak ważne, aby zestawić je z ubraniami eleganckimi. Taka stylizacja może być luźna, jednak do pewnego stopnia. Niezastąpione okażą się marynarki i żakiety, które skutecznie tonują nazbyt codzienny charakter ubioru. Podobnie działają elementy garderoby z kołnierzykiem, zaprasowanymi kantami czy detalem np. aksamitką pod szyją. Business casual daje ogromne możliwości. Liczba krojów i fasonów jest na tyle duża, aby odnaleźć kompromis między komfortem a odgórnie narzuconymi zasadami.

Przykłady stylizacji z odzieżą premium znajdziesz we wpisie https://patrizia.aryton.pl/blog/stylizacje-na-spotkania-biznesowe-n15.