Zima to najlepszy czas, aby przygotować swoje ciało na wakacje. Podczas upałów chcemy dumnie eksponować sylwetkę, bez uczucia skrępowania. Niestety wiele kobiet czuje się niepewnie z powodu skórki pomarańczowej znajdującej się na ich ciele. Mimo że jest to całkowicie naturalne zjawisko, nie każdemu podobają się jego aspekty wizualne. Jak zmniejszyć ilość cellulitu pod skórą, aby móc cieszyć się jędrnym ciałem? Odpowiadamy.

 


Cellulit, czyli skórka pomarańczowa, to problem, który spędza sen z powiek wielu kobietom, w szczególności przed sezonem wiosenno-letnim. Jest to naturalny stan fizjologiczny, z którym zmagają się niemal wszystkie panie na świecie. Cellulit w większości przypadków spotyka płeć piękną. Niemniej zdarza się, że mężczyźni również cierpią na tę przypadłość. Na szczęście, istnieją skuteczne sposoby na pozbycie się cellulitu, w tym domowy masażer na cellulit (https://coollycoolly.com/jak-skutecznie-walczyc-z-cellulitem/). Jeżeli chcesz poznać inne metody na walkę ze skórką pomarańczową, nie rezygnuj z lektury!

Urządzenie do masażu cellulitu w walce ze skórką pomarańczową

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na ujędrnienie skóry, a tym samym, pozbycie się skórki pomarańczowej jest masaż skóry na udach i pośladkach. Istnieje wiele domowych sposobów na wykonanie takiego zabiegu. Należy do nich, między innymi, szczotkowanie na sucho oraz masaż bańką chińską. Są to metody znane od dawna, jednak wiążą się z pewnymi niedogodnościami. Osoby o obniżonym progu bólu mogą odczuwać dyskomfort podczas ich używania, a jak wiadomo, stosując masażer przeciw cellulitowi, oczekuje się uczucia odprężenia.

omową alternatywą dla popularnego szczotkowania na sucho lub bańki chińskiej okazuje się przyrząd do masażu w domu (https://coollycoolly.com/), opierający swoje działanie na wykorzystaniu kostek lodu. Chłodzący masaż antycellulitowy nie tylko wspiera walkę ze skórką pomarańczową, ale również przynosi ukojenie i odprężenie Twoim nogom, zmęczonym po intensywnym dniu.

Masażer do cellulitu to nie wszystko. Zadbaj o ruch i odpowiednie nawodnienie

Regularne stosowanie urządzenia do masażu cellulitu przynosi rewelacyjne efekty. Niemniej dbając o odpowiednią dietę i nawodnienie organizmu oraz uprawiając aktywność fizyczną, wzmocnisz rezultaty, jakie daje masażer przeciw cellulitowi. Łącząc wszystkie te czynności, szybciej osiągniesz swój cel i będziesz dumnie prezentować swoje ciało podczas lata.

Jeżeli chcesz zmniejszyć masę podskórnej tkanki tłuszczowej oraz pozbyć się skórki pomarańczowej, ogranicz spożywanie wysokoprzetworzonych produktów, w których skład wchodzą ogromne ilości cukru i soli. W zamian postaw na posiłki bogate w zdrowe tłuszcze, białko, błonnik i węglowodany złożone. Pamiętaj również o piciu wody. Zakłada się, że osoba dorosła powinna przyjmować między 2 a 2,5 l wody w ciągu dnia. Regularna aktywność fizyczna dotlenia organizm i przyspiesza jego metabolizm.