Ty i Twój maluszek już jesteście w domu? Zadbaj, aby stworzyć bezpieczne miejsce dla niego. Choć na razie noworodek wymaga ciągłej opieki i pielęgnacji, to wraz z mijającym czasem zacznie eksplorować mieszkanie. Dlatego warto zainwestować w zabezpieczenia, które ochronią malucha przed niebezpiecznymi sytuacjami. Dowiedz się, jak przygotować wnętrze, tak by było odpowiednie dla dziecka.

 

Dlaczego warto zadbać o blokady ochronne dla dzieci?

Na co dzień możesz nie zauważać, ile niebezpiecznych miejsc może być w Twoim mieszkaniu. Jednak po głębszym zastanowieniu zwykłe wyposażenie wnętrza jest ryzykowne dla malucha. Przecież u nikogo nie brak takich elementów, jak:

Z pozoru zwykłe przedmioty codziennego użytku mogą sprawić, że Twoje dziecko się zrani. Dlatego, zanim maluch zacznie raczkować, zadbaj o odpowiednie zabezpieczenie wnętrza domu.

Bramki ochronne dla dzieci – gdzie powinny się znaleźć?

Zastanawiasz się, gdzie warto umieścić bramki ochronne dla dzieci? Wśród miejsc, które trzeba zabezpieczyć, najczęściej się wymienia:

Wydaje Ci się, że Twój maluch nie da rady podejść jeszcze do schodów? Niestety lepiej nie ryzykować i zawczasu zadbać o umieszczenie bramek ochronnych dla dzieci przy stopniach. Dzięki temu nawet chwila nieuwagi nie sprawi, że Twoja pociecha spadnie ze schodów. 

W łazience nie brak zarówno produktów pielęgnacyjnych, higienicznych, jak i chemii sprzątającej. Dlatego, jeśli uniknąć ryzyka spożycia przez malucha niebezpiecznych substancji, zabezpiecz to pomieszczenie dodatkowo za pomocą bramki dla dzieci.

Warto także zadbać o to, aby umieścić blokadę wszędzie tam, gdzie znajdują się ostre narzędzia – takie jak noże kuchenne. Dzięki temu zadbasz o odpowiednie warunki dla malucha.

Bramki ochronne dla dzieci powinny być wykonane z solidnych materiałów, a przy tym estetyczne. Takie produkty znajdziesz w ofercie sklepu internetowego Babyono

Gniazdka elektryczne – jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci?

Kolejnym elementem, który należy zabezpieczyć, są gniazdka elektryczne. Wszak wystarczy chwila nieuwagi, aby doszło do nieszczęścia. Warto zatem zainwestować w blokady przed dziećmi na gniazdka. Mają one formę zaślepki, a ich montaż jest niezwykle prosty. Dzięki uniwersalnemu designowi łatwo dopasować je do każdego gniazdka elektrycznego. Wyposażenie w blokadę rotacyjną sprawia, że maluch nie ma dostępu do otworów sieciowych, natomiast Ty nadal będziesz mógł korzystać z zasilania. Wystarczy użycie dowolnej wtyczki, za pomocą której odblokujesz zaślepkę.

 Blokady przed dziećmi na gniazdka oraz inne zabezpieczenia: blokady do mebli, szuflad, drzwi czy produkty przeznaczone na ostre kanty stołu, czy szafki, znajdziesz w specjalistycznych sklepach z ofertą dla dzieci i mam, takich jak Babyono. Wygodna forma zakupów online pozwoli na zamówienie wszystkich niezbędnych elementów, dzięki którym zadbasz o bezpieczeństwo malucha w domu.