W ostatnich latach drewniane zabawki dla dzieci powracają do łask i cieszą się coraz większą popularnością. Ich przewagą nad plastikową alternatywą jest przede wszystkim trwałość i biodegradowalność. Jakie są jeszcze powody inwestowania w drewniane zabawki dla maluchów?

 

Zalety drewnianych zabawek dla dzieci

Drewniane zabawki dla dzieci są droższymi produkatami niż ich plastikowe odpowiedniki. Dlatego też wyposażenie pokoju dziecięcego wyłącznie w tego typu modele do zabawy może okazać się niemałą inwestycją. Warto jednak poznać korzyści wynikające z posiadania takich zabawek:

Drewniane zabawki dla dziecka w każdym wieku

W ofertach różnych sklepów można znaleźć zabawki drewniane dla młodszych i starszych dzieci. Maluchom warto polecić drewnianą kostkę edukacyjną. Poprzez zabawę z nią dziecko uczy się kształtów. Takie zabawki stymulują również jego rozwój. Nieco starszym (powyżej 3. roku życia) mogą przypaść do gustu bardziej specjalistyczne zabawki, takie jak np. drewniana kuchnia czy skrzynka z narzędziami.

Ciekawą propozycją jest także deska z owocami i warzywami. Każde z nich jest przepołowione, a poszczególne części łączą się przy pomocy magnesu. Dzięki temu dziecko nie tylko poznaje owoce i warzywa, ale może zacząć uczyć się je kroić.

Za drewnianymi zabawkami dla dzieci przemawia wiele korzyści. Są przede wszystkim bardziej wytrzymałe i wspomagają rozwój dziecka. Dzięki nim może uczyć się i poznawać świat poprzez zabawę.